REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HAMANEY’İN TESPİTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAMANEY’İN TESPİTİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
15 views
16 Ağustos 2018 - 13:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her istediğinin yerine getirilmesini isteyen bir zihniyetin sahibi olan ABD’nin, Ortadoğu’nun kan gölüne dönüşmesine sebebiyet verdiği, bu coğrafyada yer alan tüm ülkeler tarafından çok iyi bilinmektedir ve buna rağmen onun emellerini boşa çıkaracak bir birliktelik sağlanabilmesine yönelik   adımlar atılmamaktadır. Okyanus ötesinden bölgeye gelen ABD’nin başka ülkelere demokrasi getirme amacı taşımadığı ve asıl amacının buradaki zenginlikleri uzun yıllar sömürmek olduğu da çok iyi bilindiği halde halen görmezlikten gelinmektedir.

Son zamanlarda TL’yi hedef tahtasına oturtan ABD, çirkin yüzünü bir kere daha gösterdi ve halkımızın kendisine duyduğu öfkeyi daha da bilemiş oldu. Bundan sonra ABD ile olan ilişkilerimizin nasıl seyredeceği tüm halkımızın merak konusudur. Vatandaşlarımız, bu ülke başkanının tehditlerine asla geçit verilmeyeceği inancını taşıyor ve bu ülkenin güvenilmez bir müttefik olduğu görüşünü de paylaşmaktadır. Suriye krizinin çözümü için kendisiyle işbirliği yaptığımız İran’a uyguladığı ekonomik yaptırımlara destek vermemizi talep eden bu ülkenin nasıl bir ülke olduğuna yönelik çok yönlü değerlendirmeler de yapılıyor ve bu değerlendirmelerden biri  İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından yapılan ve medyada yer alan açıklaması oldu.

“İran ile ön koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu” açıklayan ABD Başkanı Trump’ın bu teklifi nedeniyle Beyaz Saray Yönetimini verdiği sözleri tutmamakla suçlayan dini liderin; “Şimdi bu sahtekar hükümetle müzakere masasına mı oturmalıyız?.. Halkıma bu konuda şunu söyleyeceğim; müzakere yapılmayacak!..” sözleriyle yaptığı tespit, sanırım yabana atılacak bir tespit değildir.

Suriye’deki gelişmeler esnasında saflarında yer tuttuğumuz bu ülkenin, bizlere yönelik sahtekarlıklarına gelince; sayılamayacak kadar çoktur.  Böyle müttefiklik ve stratejik ortaklık olmaz. 15 Temmuz 2016’da hain ve alçak bir kalkışma ile ülkemizi ele geçirmeye çalışan bir şarlatanı ülkemize vermeyen bu ülke; “Zaten işte ben buyum…” demiyor mu?  Yani Hamaney, tespitinde hiç de yanlış değil diyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.