Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamas-İsrail Savaşı İçin Türkiye’nin Talebi: Uluslararası Barış Konferansı

Hamas-İsrail savaşı için Türkiye’nin talebi Uluslararası Barış konferansı.

Hamas-İsrail savaşı için Türkiye’nin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin “Uluslararası Barış Konferansı için zemin oluşturma çabalarımız sürüyor.” dedi.

Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’da Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi’nde konuştu. işte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

Azerbaycan, vatan mücadelesinde Karabağ’daki işgale son verdi. Ermenistan’ın yükümlülüklerini yerine getirmesi mühim. Azerbaycan’daki hattın açılması bölge halkı refahına katkı sağlayacaktır. Türk dünyası olarak Azerbaycan’a olan desteğimizi sürdürmeliyiz.

Müslüman, Hristiyan veya Yahudi fark etmeksizin herkesin güvenliğini garanti altına alacak yeni mekanizmalar üzerinde çalışıyoruz.

7 Ekim’den beri şahit olduklarımızı mazur gösterecek, bu vahşeti anlatacak hiçbir kavram yoktur. Gazze’de tam 28 gündür insanlığa karşı suç işlenmektedir

Türk dünyası olarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz, önce ateşkese sonrasında kalıcı barışa giden yolu kolaylaştıracaktır.

Uluslararası Barış Konferansı için zemin oluşturma çabalarımız sürüyor.

Şimdiye kadar 10 uçak dolusu insani yardım malzemesini bölgeye sevk ettik. Şartlar elverdikçe yenilerini göndermeye devam edeceğiz.

Büyük Türk ailesinin ayrılmaz bir parçası Kıbrıs Türkleri ile dayanışma içinde hareket etmek hepimizin yükümlülüğüdür.