Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye, Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü İle Görüştü!

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü’yü kabul etti.

Hamas Siyasi Büro Başkanı

Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü. Siirt Vakfı Genel Başkanı Akyüzlü’den alınan bilgiye göre,  Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin kendisini kabul ettiği öğrenilirken, kabulde, Gazze’de ateşkesin bir an önce sağlanması, insani yardımların artırılması, rehinelerin bırakılması ve kalıcı barış için iki devletli çözüm konuları ele alındı.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Siirt halkına ve Siirt Vakfına Filistin halkına verdikleri destek ve yardımlarınızdan teşekkürler sunarız, minnettarız dedi. Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü ise, Türkiye olarak, Siirt halkı ve Siirt Vakfı olarak her daim mazlum ve zulüm altında olan Filistin halkının yanında olacaklarını belirtti.

Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü, açıklamalarının devamında; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in insanlık dışı saldırılarının bir an önce sona ermesi için diplomatik adımlarını sürdürüyor ve bu kapsamda yoğun bir görüşme trafiği yürütülüyor. Türkiye’nin uluslararası toplumun dikkatini Filistinlilere uygulanan zulme çekmek için diplomatik gayretlerini sürdürülüyor ve vahşetin son bulması ile acil kalıcı ateşkes ihtiyacı her fırsatta vurgulanıyor dedi.

Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü, sayın Cumhurbaşkanımız her fırsatta  İsrail’in Filistinlilere uyguladığı zulmün bedelini mutlaka bir gün ödeyeceğini, Türkiye’nin her zeminde Gazze’ye yönelik katliamları anlatmaya devam edeceğini, tüm çabaların bölgesel barışın anahtarı olan bağımsız Filistin Devleti’nin kurulması ve bölgeye kalıcı huzurun gelmesi için sarf edildiğini ve bu süreçte Filistinlilerin birlik içinde hareket etmesinin hayati öneme sahip olduğunu, İsrail’e verilecek en güçlü cevabın ve zaferin yolunun birlik ve bütünlükten geçtiğini ve uluslararası kamuoyunu yanlış yönlendiren İsrail’e karşı Filistin’in haklı davasının ve gerçeklerin daha çok anlatılması gerektiği çabasındadır diyerek sözlerini noktaladı.

Yaşanan acıları bir nebze dindirebilmek için Türkiye’nin Filistin’e yönelik insani yardımlarını sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Akyüzlü, Siirt Vakfı olarak bu çabaların içinde olduklarını belirtti. Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü, görüşmede Heniyye’ye İsrail saldırısında şehit düşen çocukları, torunları ve mazlum Filistin halkı için başsağlığı dileklerini de iletirken. kabulden dolayı teşekkür etti.