Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hasat Mevsimi Dolayısıyla Kurtalan’da Tarla Yolu Çalışmalarına Ağırlık Verildi

Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Özel İdare ekipleri tarla yollarını kullanışlı hale getirmek amacıyla çalışma yürüttü.

Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Özel

Hasat sezonunun başlamasıyla birlikte Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Özel İdare ekipleri tarafından ekili arazilere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kadastro yollarında yol temizleme çalışması yapıldı.Yapılan çalışmayla birlikte çevresel etkenler nedeniyle tahrip olan ve kullanılması zor hale gelen kadastro yollarında iş makinesi yardımı ile temizlik yapıldı.

En son olarak Üçpınar, Kargılı ve Bişer köylerindeki arazi yolları temizlenirken zirai makinelerin rahatlıkla geçebileceği ölçüde genişletme çalışması da yürütülmüş oldu.

Üçpınar Köyü Muhtarı Mahsum Keklik yapılan çalışmayı gazetemiz muhabirine değerlendirerek köylerde yaşayanların büyük bölümünün tahıl üreticisi olduğuna işaret edip kadastro yollarında yapılan temizlik çalışmasının son derce önemli olduğunu ifade etti.

Keklik, çevresel etkenlerden ötürü kırsal alanlarda ulaşım imkanı sağlayan kadastro yollarının tahrip olduğunu ve çiftçilerin bu yolları kullanırken tedirginlik yaşadığının altını çizip “Kurtalan Kaymakamlığı İlçe Özel İdare ekipleri tarafından yapılan çalışmayla birlikte tarlalarımıza ulaşım imkanı sağlayan yollar temizlendi ve kullanılabilir hale getirildi. Emeği geçen herkese Köylülerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.