REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HASRET KALINAN TESİS İÇİN SEVİNDİREN MÜJDE…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HASRET KALINAN TESİS İÇİN SEVİNDİREN MÜJDE…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
06 Kasım 2017 - 12:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uzun yıllar ikinci ligde ilimizi başarıyla temsil eden Siirt YSE Spor’un, vaatler sonucu devredilerek JET-PA Spor  adını almasını müteakip birinci ligle kucaklaştığımız ve sonrasında ise vaatlerin arkasında durulmadığı gibi, takımı sahiplenen olmadığından nerelere gerilediğini görmenin üzüntüsü devam ederken, “Karşı karşıya kalınan bu durumdan kurtulmak için birileri devreye girmeyecek mi?..” diye merak ediliyordu.

Memnuniyetle belirtmek gerekir ki, ilimiz Özel İdare Genel  Sekreterliği, bir kere daha Siirt’in futboluna ve sporuna sahip çıktı. YSE kurumunun işlevini devir alan Özel İdarenin Genel Sekreterlik olarak kaderine terk edilen ilimizin futbolunu ve sporunu sahiplenmesi, gençleri kötü alışkanlıklardan korumada küçümsenmeyecek bir etken teşkil ettiği gibi bu güzelliği üstlenmesi yanı sıra Kezer Mevkiinde modern bir spor tesisi kurmaya karar verdiği açıklamaları, sahiplenmenin ciddiyetini de gözler önüne sermiştir.

Valimiz Sayın Ali Fuat Atik’in, Kezer’de kurulması hedeflenen spor tesisinin boy salacağı alanı gezerek İl Özel İdare Genel Sekreteri değerli hemşerimiz Hıfzullah Canpolat’tan bilgi aldığına dair haberi okurken, gençlerimiz adına büyük sevinç duydum ve eksikliklerimizi kendi bünyemizde karşılamaya çalışmanın çok daha isabetli olacağını da düşünmeden edemedim. Anımsanırsa, yerel seçim dönemlerinden birinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan Haluk Ulusoy, ilimiz için büyük takımlarla milli takımımızın da gelip antrenman yapmalarını öngören modern bir spor tesisinin Siirt’te kurulacağı müjdesini vermiş ve “İlerde Başkanlığı kaybetsem de bu tesisi Haluk Ulusoy olarak gerçekleştireceğim…” vaadinde bulunmuştu.

Ulusoy’un telefonla verdiği müjde kalabalık bir katılımın huzurunda basın mensuplarına dinlettirilmişti ve bu vaadin arkasında durulmadığına yönelik yapılan seslendirmelere akan yıllar içinde kulaklar tıkalı kalırken, hiç kimse hedefine ulaşmayan organizasyon nedeniyle, verilen söz yerine getirilmedi diye üzüntüsünü dile getirmeye bile gerek duymamıştı.

Futbolcuların ve sporcuların ihtiyaçlarını giderecek bir spor tesisinin bulunmadığı yerlerde spor dalında kalıcı başarılara imza atma şansı söz konusu değildir ve bunun içindir ki, Siirt İl Özel İdare YSE Spor’un böyle bir tesise kavuşturulması hedefiyle kolların sıvanmış olmasını takdirle karşılıyoruz. Şunu da söylemek isterim ki, gerekli olan bu tesisin ilimize kazandırılması beklentisinde sadece ilimiz Valisi ile İl Özel İdare Genel Sekreterinin gayretleriyle yetinmeyeceğiz. Bu gayretlere destek vermekle yükümlü olanlar vardır ve bu yükümlülüğü yerine getirmemek Siirt severlikten uzak bir anlayış olarak değerlendirilecektir diyerek dikkatleri çekiyorum!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.