REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HASTANEDE YENİ DÖNEM, YENİ KADRO

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HASTANEDE YENİ DÖNEM, YENİ KADRO
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
4 views
14 Şubat 2018 - 11:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Devlet Hastanesi sağlık sektöründe ilimizin lokomotifi konumunda olan güzide bir kurumumuz. Her gün binlerce insan muayene ve tedavi oluyor ya da operasyon geçiriyor. Bunların refakatçi ve ziyaretçilerini de eklediğimizde sanırım her gün hastane binasına ortalama 5-6 bin kişi giriş yapıyordur.  Artık yalnız Siirt’e değil, komşu diğer illerde yaşayan vatandaşlara  da hizmet veriliyor. Hatta son yıllarda çok sevindirici bir durum, İstanbul, Bursa ve Yalova gibi büyük illerde ya da büyük illere yakın illerde oturan birçok hemşerimiz basit tedavi ve operasyonlarını burada yaptırmaya başladılar.

Ancak hastanemizde son dönemde bazı sıkıntılar vardı ve bu sıkıntılar bir türlü aşılamıyordu. Doğru ya da yanlış önemli değil birçok dedikodu almış yürümüştü.  Her kesimde hastanenin durumu konuşuluyordu. Tam da vuku şuuyundan beter durumu söz konusuydu. Nitekim bu durum Vali Ali Fuat Atik’in dikkatini çekmişti. Neredeyse haftada bir, ya da iki defa hastaneye giderek incelemelerde bulunuyordu.

Buna bir de son aylarda sağlıkta hizmetlerin tekrar tek çatı altında toplanması kararı da eklenince işler daha da içinden çıkılamaz bir hal aldı.  Son birkaç aydır sağlık teşkilatında sözleşmeli olarak çalışan bütün personel, geleceklerinin ne olacağını bilemiyorlardı. Başlarını hangi yastığa koyacaklarını bilememeleri, doğal olarak performanslarını da düşürüyordu.

Nihayet taşlar yerine oturmaya başladı. Deneyimli bir isim olan Dr. Erol Emre Ömür’ün tekrar bu göreve atanmasıyla başlayan süreç devam ediyor. Hastane yöneticiliklerine atamalar başladı. Hastane Müdürlüğüne bu alanda önemli bir deneyimi olan, işletme alanında yüksek lisans yapmış ve halen doktora öğrencisi olan Alper Işık atandı. Işık’la tanışma, biraz sohbet etme imkanı buldum. İdealist ve çalışmaktan usanmayan, zorluklardan yılmayan,  çalıştığı yerde bir taşın üstüne bir taş koyma çabasında olan mütevazi bir insan olarak ön plana çıkıyor.Emeğinin karşılığını il olarak göreceğimize inanıyorum.

Yardımcılıklarından birine de hepimizin yakından tanıdığı bir hemşerimiz Abdülkadir Akay atandı. Akay’da uzun yıllardan beri hastanede görev yapan, oranın çalışma sistemini, aksaklıklarını bilen bir insan. Gençliği ve enerjisi de diğer avantajlarını oluşturuyor.

Yakın bir zamanda gerçekleşmesi beklenen baştabip  ve diğer yönetici kadrolarına atamaların yapılması ile birlikte kadro tamamlanmış olacaktır. Baştabiplik görevine uzman doktor Şeyda Kayhan’ın atanması bekleniyor. Yani ilk defa hastanemize bir bayan eli dokunmuş olacaktır. Dolayısıyla hastanede verilen hizmetlerde sevginin ve şefkatin doruğa çıkmasını beklemek en doğal hakkımızdır. Uzman doktor olarak görev yaptığı süre içerisinde çalışkanlığı ile de ön plana çıkan bir isim.

Bu kadroya destek olunması gerekiyor. Ekip ruhu içerisinde çalışmalarını yürütebilmeleri için hepimizin elinden geleni esirgememesi şart. Bu kadronun başarılı olması ilimiz ve vatandaşımız açısından bir kazançtır. Aksi durumda olan yine vatandaşımıza olacaktır. Yine Batman’larda, Diyarbakır’larda hastası ile birlikte hastane koridorlarında ve bahçelerinde perişan olmaya devam edecektir.

Seçim bizim…

Bu arada,  daha önce görev yapmış olan yöneticilerimize vermiş oldukları emekler için teşekkür ediyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.