REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HATIRLATMAKTA YARAR VAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HATIRLATMAKTA YARAR VAR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
20 Mart 2018 - 15:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir kez daha trafiğe kapatılan havaalanımızın önümüzdeki Haziran ayının sonlarına doğru bir daha  kapanmamak üzere hizmete sokulacağına yönelik yapılan açıklamalar, halkımızın bir araya geldiği mekanlarda konuşulan önemli beklentilerden biridir ve bölgemizdeki gelişmeler sonucu ülkemizin bekasını koruma şeklinde bir önemli süreçten geçiliyor olsa da, vatandaşlar bazı beklentilerini dile getirmeyi  sürdürüyorlar.

Siirt’imizde hemşerilerimizin en önemli beklentileri ulaşım alanındadır ve 30 yıldan beri yapımı devam eden  55 kilometrelik Siirt-Eruh yolu ile ele alınan ilk bölünmüş yollar arasında bulunan Siirt-Kurtalan bölünmüş yolunun bitirilmemiş olmasından duyulan derin üzüntü; “Bu yollarımızın yıllardır bitirilmemiş olmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz!.. Haklı tepkilerimizin yıllarca kulak bulmamış olmasının dile getirilen gerekçeleri, haksız tasarrufun üstünü örtmeye yöneliktir.. Gecikmelerin nedeni olarak dile getirilen gerekçeler için şimdi alındığı ifade edilen önlemleri çok daha önceden almak mümkündü ve alınmamıştır… Bunun içindir ki, bu önemli yollarımızın bir an önce tamamlanmaları gerekir…” diye dile getirilirken, bir başka önemli ulaşım ağımız olan Siirt-Pervari-Van-Çatak yolunun da gerçek anlamda önemsenerek kısa zamanda bitirilmesine gayret edilmesi gerektiği ve bu beklentilere sık-sık dikkat çekerek hatırlatmamızda yarar olduğu vurgulanıyor.

Havalimanımız da ulaşım alanına girmektedir ve akan yıllar içinde birkaç kez trafiğe kapandıktan sonra yapılan girişimler sonucu, bir daha kapanmamak üzere önümüzdeki Haziran ayı sonlarında yeniden trafiğe açılacağı açıklandığından, hemşerilerimiz bu beklentide bir gecikme yaşanmasına meydan verilmemesi gerektiği görüşünü paylaşmaktadırlar ve tanık olduğum haklı seslendirmeleri nedeniyle ifade ettikleri gibi, ilgililerimize hatırlatmakta yarar görüyorum.

Yıllar önce trafiğe kapandığında, “Risklidir” denen Siirt havalimanımızın, yapılacak çalışmalar sonucu bir daha kapanmamak üzere Haziran ayında açılacağına yönelik verilen müjdenin kritiğini yaptığımda; “Demek ki, havaalanınız çok riskli, açılması mümkün değil!..” diyenlerin bizleri uyuttuklarını, aldattıklarını dile getirmeye hakkımız olduğuna hükmediyorum. Öyle ya,  alındığı belirtilen önlemler, yıllar öncesinden ele alınabilirdi. Şu halde, Siirt’liler olarak havaalanı konusunda bizlere haksız yere bir mağduriyet yaşatılmıştır ve bu mağduriyet, gibi önümüzdeki Haziran ayı sonlarında giderilmeli ki, zihinlerde soru işaretleri oluşmasın!..

Büyüklerimden edindiğim bilgiye göre, havaalanı hizmete girdiği ilk yıllarda, pist uzatımı yapılmadan bile 90 kişilik uçaklar, hiç pas geçmeden rahatlıkla iniyorlardı, kalkışlarında da bir sıkıntı yaşanmıyordu. Bunu da not düşerek bu durumun da yaşanan mağduriyetimizi belgelediğini belirtmek isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.