REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HAVALİMANINDAKİ GECİKME

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAVALİMANINDAKİ GECİKME
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
9 views
04 Haziran 2018 - 14:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaklaşık 30 yıllık bir geçmişi olan Siirt Havalimanı bugüne kadar tam anlamıyla  aralıksız bir şekilde  birkaç yıl bile hizmet veremedi. Bir iki yıl açıldı, birkaç yıl kapandı. Havalimanında  faaliyetler tıpkı Mehteran takımı gibi yürüdü.

Ancak, inşallah bu inişli çıkışlı gidişat artık sona eriyor. 2017 yılı sonunda yüklenici firma tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor. Bunların yarıda kalması söz konusu bile olamaz. Daha önce Haziran ayında tamamlanacağı belirtilen çalışmaların tamamlanmamış olması, vatandaşlarda bir tedirginlik oluşturdu. Vaat edilen yatırımlar ve çalışmalar konusunda vatandaşların tedirgin yaklaşımını hep anlayışla karşılıyorum ve vatandaşın her söylenen söze kuşkuyla yaklaşmasını da haklı kılan birçok neden var.

Şöyle son yirmi yılda Siirt’le ilgili olarak medyada çıkan haberlere baktığımızda,  göreceğimiz yatırım vaadi ve yatırım yapıyorum söylemlerinin haddi hesabı yok. Vatandaşın umutlandığı “tamam iş bu kez oluyor” diye düşündüğü yüzlerce örnek görürüz. Ama, masalların girişinde belirtildiği gibi altı ay gece, altı ay gündüz gittikten sonra geriye dönüp baktığımızda bir arpa boyu yol bile gidemediğimizin acı gerçeğiyle karşılaşırız.  Hatta, hiç haberlere bakmadan, yani hafızamı tazelemeye ihtiyaç duymadan, ben bile şu anda söylenmiş ama gerçekleşmemiş  olan yüze yakın yatırım vaadinden söz edebilirim. Bu nedenle, hepimizin  vatandaşlarımızın bu kuşkulara olumlu bir yaklaşım sergilemesi gerekiyor.

Bu tespiti yaptıktan sonra tekrar havalimanı konusuna gelince. Burada gerçekten korkulacak bir durum yok. Çalışmalar birkaç gün eksik veya fazla mutlaka tamamlanacak. Bu aşamadan sonra bu çalışmaların yarıda kalmasından söz edilemez. Ardından sıra hangi havayolu firmalarının Siirt’e sefer düzenleyecekleri konusuna geliyor. Orada da umutlu olmak istiyorum. Çünkü geçmişteki yolcu potansiyelimiz ve uçuş bilet fiyatlarımız bütün firmalar için çok cazip. Komşu il Batman’a göre %50-60’lara varan daha yüksek fiyatlarla bilet satabilecekleri ve doluluk oranı iyi bir destinasyonu her hava yolu firması değerlendirmek ister. Hele-hele açıklandığı üzere havalimanımız uçuşlar için gereken standartlara ulaştırıldıktan sonra.

Özetlemek gerekirse  havalimanımızda yenileme çalışmaları  Başbakan Binalı Yıldırım’ın belirttiği 15 Ağustos’tan çok daha sonrasına sarkmadan tamamlanacak ve  bu alanda şeytanın bacağını kırmış olacağız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.