REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HAVALİMANLARINDAN SÖZ EDİLDİĞİNDE…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAVALİMANLARINDAN SÖZ EDİLDİĞİNDE…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
22 Eylül 2018 - 13:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Herhangi bir havalimanından söz edildi mi, ilimiz havalimanını hatırlayan hemşerilerim; “Hani Haziran ayında açılacaktı?.. Daha sonra elde olmayan imkanlarla açılışının Temmuz ayına sarktığı belirtildi ve şimdi Eylül ayını  geride bırakmak üzereyken de ne zaman açılacağını kesin olarak bilmiyoruz..” diye tepki gösteriyorlar.

Hemşerilerimin havalimanımıza yönelik yeni tepkilerini seslendirmeleri nedeni, 29 Ekim 2018 yılında görkemli bir törenle hizmete açılacağı belirtilen İstanbul 3. Havalimanının; “THY’nın alana taşınma işleminin 31 Aralık’ta tamamlanabilecek olması” nedeniyle açılışının söz konusu tarihe erteleneceğine yönelik iddiaları dile getiren haberler oldu. Bu iddia nedeniyle üzüntüleri tazelenen hemşerilerimden biri; “İstanbul 3. Havalimanımız açılışı ile ilgili iddia mahiyetindeki haberlerde tarih belirtiliyor ve 29 Ekim’de gerçekleştirileceği ifade edilen bu havalimanımız açılışının 31 Aralık 2018 tarihine sarktığının altı çiziliyor. Trafiğe kapatılan havalimanımıza gelince Haziran ayında hizmete girecek denilmekle birlikte kesin bir tarih açıklandığını hatırlamıyorum. Yani, Haziran ayı denilirken hangi yılın Haziran ayı zikredilmemişti sanırım… 2018’in Haziran ayı mı, yoksa daha sonraki yılın Haziran ayı mı bilmiyorum… Söylemek istediğim; Haziran ayında hizmete girecek diyenlerin biz Haziran dedik ama 2018 yılı diye taahhütte bulunmadık gerekçesine sığınabilecekleridir…” diyerek espri yapınca dinleyenler gülümseyerek tepkisini onayladılar.

Havalimanımızda ihale edilen hizmeti üstlenen firma, çalışmalarını sürdürüyor ve kulağıma üflenen bir bilgiye göre; işin yüklenicisi ikaz edilerek çalışmayı bir an önce tamamlama gayreti içine girmesi istenmiştir. Halen havayolları seyahatini Batman veya Diyarbakır havalimanlarından yapmakta olan hemşerilerim, bu konuda sıkıntılar yaşadıklarını belirtirlerken; “Havalimanımızın ilk hizmete açıldığı yıllarda, kısa olduğu dile getirilen pisti bir karış bile uzatılmadığı halde, hizmet veren uçakların pas geçmeden rahatlıkla piste indiğini, küçük uçaklar dışında da çok büyük uçakların yine riske girmeden piste konduklarını unutmuş değiliz…” diyorlar.

Havalimanımızın yeniden hizmete girdiği andan itibaren yeniden bir kere daha trafiğe kapanma riski ile karşı karşıya kalmayacağı ve büyük uçakların da sefer düzenleyeceği ifadelerinin gerçeği yansıttığına tanık olmak dileğiyle duyulan özleme bir kere daha dikkat çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.