Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

HAYALDİ GERÇEK OLDU!..

Gıda, ulaşım, akaryakıt ve aklınıza her ne gelirse gelsin fiyatlarının buralara çıkabileceği, yabancı para birimlerinin bu kadar yükselebileceği hayal bile edilemezken gerçek oldu.. Bir zamanlar birilerinin dillerinden düşürmedikleri bir söz vardı ya hani, hayaldi gerçek oldu diye.. Bugün bunu hiç söyleyen yok, bırakın hayalini gerçek olmasını, hamdolsun hayal edilemeyenler bile gerçek oluverdi.
Yazımı karalarken ürün ve hizmetlere ait rakamları yazma şansım dahi olmuyor çünkü gazete çıkana kadar ürün ve hizmetlerin fiyatı yine yükseliyor.. Ortada izah edilemez bir fiyat artışı var ve yönetenler bunu sadece izlemekle yetiniyor.

Bir tedbir, bir çare, bir çözüm yok gibi.. Ya ne yapacaklarını bilmiyorlar ya da biliyorlarsa da yapmıyorlar.. Bugüne kadar yönetim hiç bu kadar şaşkın görülmemişti.

Günün sözü ise, ülkede enflasyon yok, disiplinsiz ve fiili bir fiyat artışı var.. Bütün yaptıkları bu.. Ne demek istediklerini anlayan var mı o bile muamma?
Bütün bunlar olurken, toplumsal refleksin bu boyutta sürmesi de apayrı bir tez konusudur ve Türk halkı şaşkınlıkla ne olup bittiğini anlamaya çalışıyor.
Ekonomik krizler aslında hep böyledir, ilk aylarda toplumsal bir etkilenme gözlenemez ve krizin toplum üzerindeki etkisi zamanla ortaya çıkar
Toplum şu anda homurdanma aşamasında ve her siyasi görüşten insanlar derin ve ağır bir sorgulama içerisine girmiş vaziyette.. Herkes aynı soruya cevap arıyor.. Ne oldu da böylesine akıl almaz bir fiyat artışıyla yaşamak zorunda kaldık diye.

Her gün cebimizde, cüzdanımızdan bir miktar parayı gözümüze baka baka alıyorlar.. Bu manzaranın dış güçler denilen ne idüğü belirsiz bir kavramla açıklanması da mümkün değil.. Kaldı ki dış düşmanlara karşı askeri bir savunma mekanizmanız varsa, ekonomik saldırılara karşı da bir koruma kalkanınızın olması gerekir.

Oturup ağlayacak değiliz.. Dış güçlere sövmekle de olmuyor bu işler..
Yıllarca kahrolsun terör örgütü diye bağırdık ama kahrolmadılar..
Biz bu işi bu yönetimin halledeceğine inanmıyoruz. O kapasiteleri olsaydı zaten iş buralara gelmezdi.. Sayın Bakanın dediği gibi, sistematik bir kurgu değilse bunların bu işin üstesinden geleceği yok.

Sistematik bir kurguysa eğer onu da bu halk bozacaktır.. Bir süre sonra satın alacak gücü kalmayan insanlara neyi nasıl satacaksınız.. Oraya doğru gittiğimizi görmek için halkın içinde olmak durumundasınız, öyle Başkentten bakınca görünmeyebiliyor tabi.

Hala satın alabiliyorlar, demek ki durum o kadar kötü değil demenin doğru olmadığını anladığınızda her şey için çok geç olacak.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER