REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HAYIRLI OLSUN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAYIRLI OLSUN
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
12 views
16 Eylül 2017 - 13:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı Pazartesi günü start alacak ve böylece okullar yeniden şenlenecek.. Binlerce öğretmen ve milyonlarca öğrenci yeni eğitim yılına başlayacak olmanın heyecanını taşırlarken, çoğu ilimizde okullara giriş ve çıkış saatlerinin sorun olmaya devam ettiği gözlemleniyor.

Saatleri bir ileri, bir geri alma uygulamasının devam etmeyeceği açıklandığından velilerin yakınmalarını dikkate alan Milli Eğitim Bakanlığı, okullara giriş ve çıkış saatlerinin belirlenmesinde Valiliklere yetki vermiş bulunmaktadır ve şüphesiz Valilikler bu yetki doğrultusunda en ideal formülü devreye koymaya çalışacaklardır. Okullarımızda ikili öğretim devam ettiği sürece bu sıkıntının gündemde kalacağı ve bu nedenle Valiliklere tanınan yetkinin en iyi şekilde kullanılmasının dışında bir alternatif olmadığı muhakkaktır.

Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerin korunmasına yönelik İçişleri Bakanlığımızca öngörülen bazı önlemler vardır ve velilerin “isabetli” diye değerlendirdikleri söz konusu önlemlerin başarıyla yerine getirilmesi, denetim mekanizmasının en iyi şekilde işletilmesi ile mümkündür. Öğrencileri kötü alışkanlıklardan korumaya yönelik alınan önlemlerin başarıya ulaşmasında okul yönetimleri ve velilerin yanı sıra, okula giden öğrencisi olmayan vatandaşlarımızın da duyarlı olmalarında yarar vardır. Çünkü, kötü alışkanlıklar edinen çocukların olası zararı onları da kapsayabilir.

Okulların açılması ile birlikte trafik de hareketlenecektir ve sürücüleri hız yapmamaları konusunda uyarmakta yarar vardır. Yeni eğitim-öğretim yılından söz etmişken, ilimizdeki öğretmen açığının büyük boyutta olduğuna da dikkat çekerek tüm sayın ilgililerin bu olumsuzluğu asgari düzeye çekme gayreti içine girmelerini temenni ediyorum. Derslerin boş geçmesi durumunun, arzu edilen kaliteli eğitim beklentisine gölge düşüreceği Ankara’daki yetkililerin de malumu olduğuna göre, öğretmen açığını hızla kapatmak için yeni atamalar yapılması gerektiğine de dikkat çekmek isterim. Çok sayıda öğretmen atanmayı beklediğine göre, bu olumsuzluğu bir an önce gidermek mümkündür.

Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrenciler için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.