REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HAZİRAN’DA UÇMAYA VAR MISINIZ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAZİRAN’DA UÇMAYA VAR MISINIZ?
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
15 views
17 Şubat 2018 - 15:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özlem nihayet sona eriyor. Hem de inşallah bir daha ayrılık yaşanmayacak şekilde. Yaklaşık 9 aydan beri sürdürülen çabaların ürünü olan meyve olgunlaşıyor. Siirt havalimanımızda çalışmalar Haziran ayında tamamlanıyor ve hemen ardından da tarifeli uçak seferleri başlayacak, hem de küçük gövdeli uçaklara mahkûmiyet olmadan.

Bu ve benzeri söylemleri aylardan beri bu çalışmaları sürdüren ekipte yer alan Vali Ali Fuat Atik, milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay, Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın ve il başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’dan defalarca duyduk ve her duyduğumuz da ayrı bir sevinç yaşadık.  Şimdi bunu bu konudaki en yetkili isim olan Ulaştırma Haberleşme  ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan’dan duyduk.

Bakan Arslan, Siirt’e indiği anda tabiri caizse ayağının tozu ile halen düzenleme çalışmaları devam eden  çalışmaları inceledi. Devlet Hava Meydanları Genel Müdiresi Funda Ocak’tan da teknik bilgiler alan Bakan Arslan, havalimanındaki çalışmaları anlattı. Yapılan çalışmaları bugüne kadar birçok kez gündeme getirdik. Bakan Arslan aletli iniş  sistemi popi ışıkları ve pistin her iki tarafındaki arazi düzenleme çalışmalarının Haziran ayında tamamlanacağı müjdesini verdi ve bu çalışmaların yürütülmesinde emeği geçen yukarıda belirttiğim ekip ile İl Özel İdare Genel Sekreterliğine teşekkür etti.

Bakan Arslan bir soru üzerine müjdesinin devamını da verdi ve tarifeli uçak seferlerinin Haziran ayında başlayacağını ifade ederek, Siirt’lilerin uçmayı sevdiklerini de sözlerine ekledi. Yani havalimanımızın yolcu potansiyeli açısından bir sorununun bulunmadığını bizzat Bakan Arslan’ın ağzından duymuş olduk.

Özetle havalimanımızda çalışmalar devam ediyor ve bu çalışmaların bir bölümü Siirt İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından gerçekleştirildi. Geri kalan bölümde Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından büyük bir rakamla 24 milyona yani eski para birimiyle 24 trilyona ihale edildi. Yüklenici firma yakında iş başı yapacak ve bütün çalışmalar Haziran ayına kadar tamamlanacak.

O halde soralım; haziran ayında uçmaya hazır mısın Siirt?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.