Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

HEMŞERİMİZ PROF.DR.BİLGİN’İ KUTLARKEN

Sürekli olarak Siirtli çok sayıda hemşerimizin bilimden sanata, sanat ve spora kadar birçok alanda yetenekli olmalarına rağmen, ellerinden tutan olmadığı için layık oldukları konuma gelemediklerini hep vurguluyorum.. Bu durum özellikle siyaset ve bürokraside daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.. Birçok kişi öğrenimleri ve yetenekleri Siirtli hemşerilerimizden çok daha düşük olmasına rağmen, ister hemşeri lobilerinin isterse bir dayılarının sahip çıkması sonucu bulundukları alanda hızlı bir şekilde merdivenleri tırmanıyorlar.. Siirtliler ise geldikleri her konuma ulaştıkları her makama tırnakları ile kazıyarak ve alın teri akıtarak gelmiştir.. Diğer bir deyimle layık olduğu için o konuma ulaşmıştır.. Bu nedenle hangi alanda olursa olsun, iyi bir konuma gelen her Siirtli beni olması gerekenden daha çok mutlu ediyor.. Çünkü biliyorum ki o konumu hak etmiştir.

İşte Atabağı yani Baykan’a bağlı Comaniye beldesinde doğan hemşerimiz Prof.Dr.Hüseyin Bilgin’in Vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine atanmasına bu açıdan yaklaşıyor ve bu atamanın ilimiz gençlerine bir motivasyon unsuru olmasını temenni ediyorum.

Prof.Dr.Bilgin’e gelince, yaklaşık çeyrek asrı aşkın bir zamandan beri tanıdığım bir insan ve iyi bir bilim insanı.. Ekonomi alanında uluslararası çevrelerde kendisine iyi bir yer bulabilmiş ve çok sayıda bilimsel eser ve makaleye imza atmış bir hemşerimiz.. Bilimdeki başarısı kadar mütevazi ve karakterli bir yapıya sahip.. Ülkesini ve memleketini seven biri.. Fırsat buldukça Siirt’e ve doğup büyüdüğü yer olan Atabağı beldesine gelerek akraba ve dostlarıyla hasret gideriyor.

Prof. Dr. Bilgin’e yeni görevinde başarılar diliyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER