Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

HEP AYNI TÖRENLER, HEP AYNI ÜRÜNLER, ARTIK YETER

Öncelikle hemen belirteyim bu yazım bir kurum veya kuruluş kast edilmeden geçmişten günümüze kadar uzanıp gelen bir noktaya, daha doğrusu bir yanlışa dikkat çekmek amacıyla yazılmıştır.
Bu kısa girişten sonra konuya girelim.
Bir tören neden düzenlenir? İster bayram olsun isterse belirli bir gün veya hafta olsun, o konuda bir farkındalık oluşturmak, toplumu bilgilendirmek amacıyla düzenlenir.
Peki bizde nasıl yapılır? Çoğu yapılmış” olması için yapılır. Yani yüzeysel ve baştan savma.
Çıkarın son on yılın tören programlarını aralarında en ufak bir değişiklik olmadığını, hepsinin günümüz deyimiyle kopyala yapıştır olduğunu görürsünüz.
Hatta bazılarında yapılan konuşmalar bile aynı. Olsa olsa konuşmayı yapan kişilerden biri herhangi bir nedenle ayrılmışsa onun yerine başka biri görevlendirilir. Bütün değişiklik bu.
Hatta burada bir anımı da anlatmak istiyorum. Bir gün basın danışmanı olarak görev yaptığım yıllarda dönemin Valisi Nuri Okutan bir kurumun yaptığı bir törenine katılıp katılmayacaklarını onu takip etmek amacıyla sorduğumda çekmesinden son üç yılın davetiyelerini çıkarmış ve“ 4 yıldır buradayım. Her yıl aynı törene gitmem.” diyerek protesto etmiş ve o kurumun yöneticilerini uyarmıştı.
Bu duruma artık bir son vermek ve bu tür etkinlikleri amaçlarına ve zamanın gelişimine uygun olarak düzenlemek gerekiyor.
Açılan sergiler de teşhir edilen ürünler de benzer bir durum söz konusudur. Onu da bir başka yazımızda ele alırız.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER