REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HİÇBİR ZAMAN, GERÇEK DOST VE MÜTTEFİK OLMAYACAKLAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HİÇBİR ZAMAN, GERÇEK DOST VE MÜTTEFİK OLMAYACAKLAR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
25 Ağustos 2017 - 12:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yıllardan beri ülkemizi yönetme şansını bulanlarca halkımıza “Dost ve müttefik” olarak ifade edilen ABD, geçmişte olduğu gibi halen ülkemize karşı dost ve müttefiklikle bağdaşmayan bir tutum sergilemektedir ve Suriye’deki gelişmeler sürecinde bu gerçek bir kere daha gözlemlendi.

ABD gerçek bir müttefik ve dost olmadığını, garantör devlet olarak Kıbrıs Barış Harekatlarını gerçekleştirdiğimiz süreçte “Silahımı kullanma!” diyerek göstermişti ve geçmiş yıllarda müttefiklikle bağdaşmayan tutumları da kamuoyumuzun malumudur. IŞİD’e karşı küresel bir mücadeleyi savunan ABD, diğer terör örgütlerinin yok edilmesi için aynı duyarlılığı göstermiyor ve ülkemizin Suriye’de terör örgütü olarak gördüğü gruplara küçümsenmeyecek oranda silah ve mühimmat yardımında bulunuyor. ABD’nin sergilediği ve müttefiklikle bağdaşmayan bu tutumundan duyulan rahatsızlık uzun zamandır sürekli olarak dile getirildiği halde ABD’li yetkililer, bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Son zamanlarda Ortadoğu’da yeni gelişmeler yaşanabileceğine işaret eden durumlar nedeni ile bölgede bir “görüşmeler trafiği” yaşanıyor ve bu görüşmelerden biri, ABD Savunma Bakanının ülkemizde gerçekleştirdiği görüşmeydi. Medya haberlerine göre, Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilen ABD Savunma Bakanına, özellikle PYD’ye yapılan silah ve mühimmat yardımına yönelik olarak üst düzeyde duyulan rahatsızlık bir kere daha iletildi.

Ülkemiz, Suriye’de IŞİD dışındaki diğer terör gruplarına yapılan silah ve malzeme yardımından duyduğu rahatsızlığın yanı sıra, Irak ve Suriye’de bizler için tehdit unsuru taşıyan olasılıklardan da rahatsızlık duymaktadır ve ilgililer zarar verici oluşumlara göz yumulmayacağına dikkat çekmektedir. ABD Milli Savunma Bakanının ülkemize gelişi, duyduğumuz rahatsızlıkta haklı olduğumuzu dile getirmeye değil, bölgedeki gelişmelerin ülkesiyle ilgili muhasebesine yönelikti. Bir terör örgütüne karşı bir başka terör örgütünü devreye sokmakta sakınca görmeyen ABD yönetimi, 15 Temmuz hain ve alçak darbe kalkışmasını yönlendiren şarlatanı da ısrarlı taleplerimize rağmen bizlere teslim etmiyor. Kamuoyumuz, hiçbir zaman gerçek bir dost ve müttefik olmayan ABD’nin bundan böyle de tutumunda bir değişiklik yapmayacağı görüşünü paylaşıyor. “Yanlış düşünüyorlar” denemez!.

Değerli okur ve hemşerilerimin Zafer ve Kurban Bayramlarını şimdiden kutluyor, Kurban Bayramının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.