REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HİLAFET, GERİ GETİRİLEBİLİR Mİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HİLAFET, GERİ GETİRİLEBİLİR Mİ!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
94 views
24 Eylül 2020 - 13:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son yıllarda yaşananlara bakıp da, (Türkiye’ye halifelik mi getirilmek isteniyor!) diyenler var. Gerçekten, hilafeti geri getirmek mümkün mü!

Bir zamanlar Merhum Adnan Menderes’in de millete hitaben yaptığı bir konuşmasında “İsterseniz, halifeliği bile geri getirirsiniz!” dediği öne sürülür. Merhum Menderes’in sonu malum!

İlkokul 1. sınıftan itibaren okul müfredatına din derslerinin konmasıyla, hafızlık yapmak isteyenler için okullarda ara verme süresinin 2 yıla çıkarılmasıyla veya lise ve dengi okullara Osmanlıca derslerinin konulmasıyla bu ülkeye halifelik getirilebileceği vehmediliyorsa, böyle bir düşüncede olanlar kendi kendilerini ve dolayısıyla milleti de aldatmaktadırlar.

Hem, hilafet makamı zannedildiği gibi dinimizin olmazsa olmazlarından hiç değildir. Hatta dinimizin özünde hilafete yer yoktur. Peygamber Efendimiz HAZRET-İ MUHAMMED’İN (O’na, al ve ashabına salat ve selam olsun) bir hadis-i şeriflerinde “Benden sonra hilafet otuz (30) yıldır, sonra ısırıcı sultanlar, sonra zalimler gelir” buyurdukları bilinmektedir. 30 yıllık süre Hazret-i Ebubekir, Hazret-i Ömer, Hazret-i Osman ve Hazret-i Ali’nin (Allah onlardan razı olsun) hilafetlerin kapsayan zaman dilimidir. Yani, dört halifeden sonra gelen halifeler Peygamber Efendimizin buyruklarıyla (ısırıcı sultanlar ve zalimlerdir.)

Halifelik, saltanat gibi babadan oğla geçen bir makam olmuş, dini açıdan istismar edilmiştir. Düşünün ki, (Halife) unvanlı padişahlar arasında sarhoşlar, ayyaşlar bile vardır. Yani, Halifeliğin dini kisve altında bir nevi zulüm ve istibdat yönetimi olduğu ortadadır. Tabii, padişahların arasında adil ve hakkaniyet sahiplerinin olması gibi, halifeler arasında da iyi olanlar ve icraatlarıyla takdir toplayanlar olmuştur.

Bir ara IŞİD terör örgütünün lideri konumundaki Ebu Bekir El Bağdadi bile halifeliğini ilan etmişti. Yani, ona veya benzerlerine mi biat edelim! Diyelim ki, Türkiye’ye hilafet geri getirildi. 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da halife-i müslümin ilan edildi. Peki, hangi İslam ülkesi ona biat edecek!

Sözün özü, bu ülkeye halifeliği getirmek asla mümkün olamayacağı gibi, böyle çabalar içinde olmak veya (imiş!) gibi görünmek, abesle iştigalden başka bir şey değildir…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.