REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HIRSIZ BEYEFENDİLER!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HIRSIZ BEYEFENDİLER!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
5 views
15 Mart 2018 - 13:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Batman Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 16. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iletim hatlarının statik dengesini sağlayan demir parçaların hırsızlar tarafından sökülerek çalınmaları yüzünden yüksek gerilim direğinin devrilmesinden yakınan Bölge Müdürü Mehmet Şerif Ekinci, “Hırsız beyefendilerden de rica ediyoruz. Böyle bir şeye tenezzül etmesinler. Küçük bir menfaat uğruna koca bir memleketi enerjisiz bırakmasınlar” diye ironik bir saptamada bulunmuş!

Batman ile Kurtalan ilçemiz sınırında 154 kv. iletim direğinden statik demir parçalarının çalınması üzerine direğin devrildiği ve yüksek gerilim hattının direği devrilmesi ile birçok bölgeye elektrik verilememesi üzerine bu ironik açıklamada bulunan Bölge Müdürü, bilerek veya bilmeyerek önemli bir konuya da vurgu yapmış olmaktadır.

İronik bir lisanla BEYEFENDİ olarak hitap edilen hırsızcıklar, gerçekte birer zavallıdırlar.  Zavallı ve yoksul olmasalardı, 3-5 liraya hurda olarak satacakları demir parçalarını çalmaya yönelirler miydi.

Evet ve maalesef büyük vurguncular, soyguncular, ihale mafyaları, rant tüccarları, kadro tüccarları, karaborsacılar ve benzerleri aramızda BEYEFENDİ kılığıyla dolaşmakta, her kesimden hürmet ve saygı  görmektedirler. Bu tipleri bilenler ve saygı duymayanlar dahi korkularından seslerini çıkaramamakta, üç maymunları oynayarak çevrelerinde yaşananları görmemekten, duymamaktan gelmekte ve konuşmaya cesaret edememektedirler.

Bize göre, asıl İRONİK DURUM, bile-bile lades olduğumuz beyefendi kılıklı üç kâğıtçılardır. Hurdacılara satmak niyetiyle elektrik direklerinin statik önemi haiz demirlerini çalanlar, olsa-olsa birer zavallıdırlar. Bu işi belki de evlerine, çocuklarına bir ekmek götürebilmek için yapmaktadırlar. Ama BEYLEFENDİ kılıklı asıl vurguncular, gözleri doymayan, servetlerine servet katmak için her türlü dalavereli yolları mubah görenlerdir. Nice BEYEFENDİ görünümlülerin gerçek yüzlerini görebilseydik, onlara BEYEFENDİ diye hitap edilmesinin asıl İRONİ olduğunu anlayacaktık.

Şunu da belirtmekte yarar var. Hurdaya satmak niyetine demir parçalar çalan zavallılar varsa, bunların var olmalarının baş sebeplerinden birinin de bu gözü doymaz vurguncular olduklarını aklımızdan çıkarmayalım.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.