REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HİZAN’DAKİ HAZİN OLAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HİZAN’DAKİ HAZİN OLAY
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
16 views
22 Ocak 2018 - 13:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsanlık dışı terör vahşetine yönelik kararlılıkla sürdürülen mücadelede, kahpe kurşunlara hedef olma yanı sıra meydana gelen doğa olaylarında bile kahraman Mehmetçiklerimiz şehit oluyor. Dün Bitlis ilimiz Hizan ilçesinde , PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyon esnasında çığ düşmesi sonucu 5 askerimizin şehit olduğunu ve 12’sinin yaralandığını dile getiren haberler Siirt’te derin bir üzüntü uyandırdı,

Bir araya geldikleri yerlerde kahraman silahlı kuvvetlerimizin başlattığı Afrin Operasyonuna yönelik heyecanlarını dile getirerek başarıları için dua eden hemşerilerimiz, Bitlis’in Hizan ilçesinde 5 Mehmetçiğimizin çığ altında kalarak yaşamlarını yitirip şehit oldukları haberleriyle de karşı karşıya kalınca kahroldular ve teröre lanet yağdırdılar.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ilimize gelen İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu, il merkezinde icra edilen AKP merkez ilçe kongresinde yaptığı konuşmadan sonra helikopterle Eruh ilçemize gitmiş ve Hizan’daki olayı orada öğrenince oradan da hemen bu ilimize intikal etmişti. Beş Mehmetçiğimizin çığ altında kalarak şehitlik mertebesine ulaşmaları, terörle sürdürülmekte olan kararlı mücadelenin bir göstergesidir. Kış mevsiminin ağır koşullarına sahip Bitlis ilimizin Hizan ilçesinde  gerçekleştirilen operasyonda 5 vatan evladımız çığ altında kalmış oldukları için yaşamlarını yitirmişlerse de, şehit olmalarına sebebiyet veren yine insanlık dışı terördür.

Afrin operasyonu da ülkemiz sınırlarında oluşturulan terör gruplarının etkisiz kılınmalarına yöneliktir. En büyük insanlık suçu olan terörün yok edilmesi için tüm ülkelerin el birliği yapmaları gerekirken, kimi ülkenin kendi çıkarları için onlara sahip çıktıkları ve kullandıkları bir gerçektir.  Başkasından destek almaksızın hiçbir terör örgütünün oluşması ve uzun müddet ayakta durması mümkün değildir. “Kahrolsun terörizm” diyenlerin bile teröre sahip çıktıkları, Suriye’de yaşanan gelişmelerle çok net şekilde gün ışığına kavuşmuştur. DEAŞ terör örgütünü yok etmek adına mücadele verdiğini iddia eden ABD’nin, diğer bazı terör gruplarına sahip çıkması bu acı gerçeği gözler önüne sermiş bulunmaktadır. Herhangi bir terör örgütüne destek vermek, terör suçuna iştirak etmek olduğuna göre bu tür davranış içinde bulunanlarla birlikte hareket etmemek gerektiği noktasında da çok duyarlı olmanın kaçınılmazlık arz ettiği gerçeği görülmelidir.

Bu düşünceler içinde yüce yaradanın Afrin operasyonuna start veren kahraman ordumuz mensuplarını muzaffer kılmasını niyaz ederken, Hizan’da terörle mücadele operasyonu esnasında çığ altında kalarak şehitlik mertebesine ulaşan Mehmetçiklerimize rahmetler, ailelerine sabırlar diliyor ve acılarını yürekten paylaşıyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.