REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HİZMET VERENLERİ UNUTTURMAYALIM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HİZMET VERENLERİ UNUTTURMAYALIM!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
12 views
20 Kasım 2017 - 12:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediyeler, bulundukları yerlere hizmet edenlerin unutulmamaları için Meclis kararı ile bazı cadde, sokak, park ve okullara adlarını vererek yaşatma güzelliğini hedeflerler ve bu uygulama “Yerinde, isabetli bir uygulama” olarak nitelendirilirken, haklı eleştirilere de hedef olmaktadır.

Siirt’te; icra ettikleri hizmet nedeniyle bazı muhterem zatların adları bazı cadde, sokak, okul ve parklara  verilirken,  hizmet veren başka önemli isimlerinse  iyi bir araştırma yapılmama sonucu olsa gerek  unutularak değerlendirilmediklerinden söz ediliyordu ve bu seslendirme gazeteniz Siirt’in dünkü sayısında manşetten ifade edildiği gibi, köşe yazısında da vurgulanarak sayın ilgililerimizin dikkati çekilmek istenmişti.

Halil Hulki Aydın, önder Atatürk’ün saygı duyduğu ve çok değer verdiği bir din adamıydı. TBMM’nin birinci dönem milletvekilli olarak ölene dek uzun yıllar Siirt milletvekilliği görevini ifa eden aydın din adamı, Laiklik önergesini 40 milletvekili adına günün Mebusan meclisine sunan muhterem bir hemşerimizdi ve yüce önderin; “Seni altın kafesin içine koysam da Meclise getireceğim..” dediği bu çok değerli hemşerimizin adı, bir okul, yol, cadde, ya da parka verilmediğine göre, isimlendirmeyi gerçekleştiren Belediye Meclislerinin, bu konuda iyi bir araştırma yapmadıkları düşüncesini haklı kılmaktadır.

İlkokullarımızdan birine “Şehit Orgeneral Eşref Bitlis” adının verilmiş olmasını Siirt’li hemşerilerimizin isabetli karşıladıklarını belirtirken, Belediye Meclisi kararı ile belirlenen ve Valilik makamınca onaylanan okul, yol, sokak, parkların isimlendirilmeleri konusunda duyarlılık beklendiğine de dikkat çekmek isterim. Merhum Halil Hulki Aydın adının Bayraklaşması için yapılan çağrıya hak verdiklerini belirten değerli hemşerilerim, bu konuda iyi bir araştırmanın ışığında isimlendirme yapmanın takdir toplayacağını belirtirlerken, unutulan bir isme daha dikkat çekmem temennisinde bulundular ve benim de saygıyla andığım bu isme yer vererek, arzulanan duyarlılığın gösterileceğinden emin olduğumun da samimiyetle altını çiziyorum. İlimiz milletvekilliği görevini ifa ederken Hac farizasını yerine getirmek üzere gittiği kutsal topraklarda Hak’kın rahmetine kavuşan değerli hemşerimiz Nizamettin Sevgili de, hemşerilerimin belirttiği gibi söz konusu isimlendirmede unutulmuştur.

Günümüzde Siirt’i “Enerji şehri” konumuna taşıyacak çalışma projesinin mimarı olarak da bilinen Merhum Nizamettin Sevgili ve yanı sıra ilimize hizmet edip unutulmuş olan başka isimlerin de dikkate alınmaları beklentisini,  sayın ilgililere iletiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.