REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HORMONLU NESİL!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HORMONLU NESİL!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
39 views
16 Aralık 2017 - 12:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elbette hormonlu olan sadece gıdalar değildir. Artık, insanlarımız da hormonlu oldular. Yani HORMONLU BİR NESİL VAR. Botox yaparak yüzlerini gerdirenlerin, burunlarını küçülterek, kaldıranların, çenelerinin şekillerini değiştirenlerin, boğazlarındaki yağ torbacıklarını aldıranların sayıları giderek artmakta.

Kişi ne kadar botox yaparsa yapsın, vücudunu ne kadar onarırsa onarsın, gerçek yaşı ne ise odur.  Yaş ilerledikçe yüzlerde ortaya çıkan ve yaşlanma belirtisi olan çizgilerden kurtulmak için bıçak altında yatanların sayıları daha da artacağa benzemekte. Artık insanlara, birkaç saatlik bir işlem veya operasyon sonrasında 10-15 yıl gençleşmiş görüntüsü verilebiliyor. Amma bunu yapanların ruhlarını, gönüllerini, güçlerini gençleştirmeleri mümkün mü! Genç görünmek sevdasına düşenlerin sanatkârlar, sporcular, siyasetçiler ve üst düzey yöneticiler oldukları zannedilirdi. Oysa gerçek bu değildir. Sıradan insanların da genç görünmek için vücutlarını bu gibi ameliyelere tabi tuttukları bir gerçektir.

Genç görünmek ve fiziki açıdan daha hoş bir görünüme sahip olmak insanların çok eski yıllara dayanan uğraşlarıdır. Yüzlerimiz yaşlanma belirtilerinin kendisini en çabuk gösterdiği yerimizdir. Aynı zamanda, fiziğimizin en dikkat çekici unsuru olması sebebiyle de en çok başvurulan estetik operasyonlar yüz operasyonlarıdır. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan çizgiler kimine göre olgunluk, kimine göre ise yılların acımasız izleri olarak görülür. Ciltteki kırışıklıkların nedeni her ne kadar yaş ile ilişkilendirilse de aynı yaşta olan iki kadından birinde az, birinde çok kırışık olmasının birçok sebebi vardır. Genetik yapı, uykusuzluk, stres, alkol, sigara ve çok sık kilo değişimi cilt yapısının elastikiyetini bozarak cildin sarkmasına, kırışık bölgelerin çoğalmasına sebep olur.

Yüz gençleştirmede uygulanan yöntemler, botox, dolgu, yüz mezoterapisi, derma roller, ameliyatla uygulanacak yöntemler ise; ameliyatlı germe ve gençleştirme işlemi, yüzdeki kırışıklıklar, yüz ve boyun derisindeki sarkmalarda ve cildin yerçekiminin etkisi ile aşağıya doğru indiği yaşlanma belirtilerini düzeltmek için uygulanır. Yüz gençleştirme, cerrahinin sadece bir kısmını teşkil eder. Oysa yüz gençleştirme; alın germe, kaş kaldırma, göz kapakları estetiği, cilt yenileme (peeling), dudak büyütme ve doldurma gibi işlemlerin gereğine göre birkaçını ya da hepsini kapsayabilir.

Görüldüğü gibi, hormonlu olan sadece sebzeler, meyveler değil. İnsanlarımız da artık hormonlu! Tabii, hormonlu insanlar da, hormonlu sebze ve meyveler gibidir. Sebze ve meyveleri hormonlu, hormonsuz ayırt ettiğimiz gibi, insanların hormonlularını da hormonsuzlardan ayırt edebilmemiz gerek…

Bütün bunlar iyi de, keşke VİCDANLARIMIZ DA HORMONLU OLMASAYDI…

 “BABANIN RUHU OLMASIN!”

Şeyh Celaleddin Hazretleri 20. asırda Siirt’in bağrında yetişmiş, softa olmayan gerçek ve aydın bir din adamıdır. Şeyh Hazretleriyle ilgili olarak anlatılan bir anekdotu naklederek aziz ruhunu şadedelim. Anekdot şu:

Şeyh Efendinin, gençlik yıllarında tanıştığı, görüştüğü bir doktor arkadaşı varmış. İş bu doktor arkadaşı,  TENASÜHE İNANIRMIŞ. Yani ruhların gezici olduğuna, insandan insana, hatta, insandan hayvana veya bunun tersi olarak hayvandan insana geçtiği fikrine sahipmiş. Şeyh Efendi, her ne kadar doktoru bu gayri İslâmi düşünceden caydırmak istemişse de, doktor bu sapık inadından dönmüyormuş. Bir gün Şeyh Efendi, doktor ve birkaç kişi birlikte bir yerlere gidiyorlarmış. Kafilenin bulunduğu yöne doğru bir köpeğin ağzından salyalar akıtarak, üzerine geldiğini ve havladığını gören Doktor:

-Hoşt! Hoşt! diyerek uzaklaştırmak isteyince, Şeyh Efendi müdahale etmiş:

-Bırak, belki rahmetli babanın ruhu bu köpeğe geçmiş. Seni özlediği için sana doğru geliyor! diyerek taşı gediğine koymuş…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.