REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HÜDA PAR Adayları; “İşsizliğin En Fazla Olduğu İllerden Biri Siirt’tir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HÜDA PAR Adayları; “İşsizliğin En Fazla Olduğu İllerden Biri Siirt’tir”
34 views
28 Mayıs 2018 - 12:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yerel basını ziyaret eden HÜDA PAR Siirt milletvekili adayları, işsizliğin en fazla olduğu illerden biri kente istihdama yönelik projelerin hazırlanması gerektiğine dikkat çekti.  HÜDA PAR Siirt milletvekili adayları İsa Aydın, Mehmet Tetik ve Habibe Tan, beraberindeki heyetle birlikte yerel basınını ziyaret ettiler.

Kentin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunan HÜDA PAR adayları, işsizliğin en fazla olduğu illerden biri olan kentte, istihdama yönelik projelerin hazırlanması gerektiğine dikkat çektiler.   Yerel medya mensupları, ziyaretlerinden dolayı HÜDA PAR adaylarına teşekkür ettiler.

Basın ziyaretinin ardından HÜDA PAR il başkanlığı binasına geçen HÜDA PAR adayları, burada yaptıkları açıklamada, kentin sorunlarını yerinde ve bilinçli olarak dile getiren yerel medya yetkilileri ile bir araya geldiklerini belirttiler.

“SİİRT İN SORUNLARI OLDUKÇA FAZLA”

Siirt’in geçmişten gelen ve halen çözülemeyen birçok sorunu olduğuna değinen milletvekili adayı Aydın, şunları söyledi: “Bugün Siirt’tin değerli basın mensuplarını ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz esnasında gerçekten çok birikimli basın mensuplarıyla karşılaştık. Hem benim hem de diğer milletvekili adayı olan arkadaşlarım için çok verimli bir ziyaret oldu. İnanıyorum ki; önümüzdeki süreçte Siirt’in sorunları ile ilgili Siirtli vatandaşlarımızın sözcüsü olacağız. Değerli medya mensupları, bizlerle değerli bilgiler paylaştılar. Siirt’in sorunları oldukça fazla ve bu sorunları yerelde bulunan yetkililere ileteceğiz. Nihayetinde bu şehrin huzuru, güzellikleri hepimizindir. Huzursuzluktan, kaostan hepimiz rahatsız oluyoruz. Bu sorunların çözümünde bütün yetkililer ve iktidar ellerinden geleni yapmalıdır dedi.”

“SİİRT HAVAALANI NEDEN HALA AÇILMIYOR?”

Siirt’in işsizliğin en fazla bulunduğu ilerden biri olduğuna vurgu yapan Aydın, “Siirt’in istihdam olsun, şehre giriş yolları olsun ve esnafın sıkıntıları ile ilgili yıllardan bu yana biriken sıkıntıları var bu sorunlar bizim için çok önemlidir. Mesela Siirt’in yıllardan bu yana çözülemeyen havaalanı meselesi var. Havaalanı neden kapatıldı ve neden bir türlü tamamlanamıyor? Bunlar hep soru işareti olarak akıllarda kalıyor. Bu şehir bu sorunları hak etmiyor ve çok daha güzel şeyleri hak ettiğine inanıyorum. Siirt işsizliğin en fazla olduğu illerden biridir. İstihdama yönelik projeler üretilmelidir” diye konuştu.

“SİİRT MAALESEF HİZMETLERDEN YOKSUN KALMIŞ”

Türkiye’nin birçok ilinde büyük projeler bitirilirken Siirt’in hizmetlerden geri kalmasının nedenini anlayamadığını dile getiren Aydın, “Gördüğüm kadarı ile yeşil alanları pek bulunmuyor, yollar bir köyü andırıyor. Şehrin bazı noktalarına girdiğinizde yollar güzel gözüküyor ama şehri gezdiğinizde yollar köy yollarının anımsatıyor. Özellikle Eruh ve Şırnak güzergâhındaki yollar olsun gerek Van-Çatak güzergâhı olsun ve Batman ile Kurtalan güzergâhı maalesef bitirilemediği için büyük bir sorun, hâlbuki diğer illerde çok daha büyük projeler bitirildiği halde maalesef Siirt bu hizmetlerden yoksun kalmış. İnsanlar ıstırap içindeler 45 kilometrelik Van-çatak yolu 30 yıldır bitirilemedi. Neden, sebebi nedir acaba? Hâlbuki 45 kilometrelik yol bir devlet ve iktidar için hiç bir şeydir.  Madem büyük projeler yapmakla övünüyorlar neden bu yollar yapılmıyor, bunun sebebi nedir? Bunların mutlaka giderilmesi gerekir. Biz HÜDA PAR olarak; inşallah şehrin genel sorunlarını çözme noktasında sözcülüğünü yapmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.