Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR GENEL BAŞKANI YAPICIOĞLU SİİRT’TE BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

 HÜDA PAR Genel Başkanı

 HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Siirt’teki temasları kapsamında şehrimizdeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Siirt’te gençlere özellikle değinen Yapıcıoğlu; “Ne yazık ki bölgemizde olduğu gibi Siirt’te de genç işsizliğin temel sorunlar arasında yer aldığını gördük. Genç işsizlik ile birlikte ne yazık ki uyuşturucu kullanımı da artmış durumda. Bu durum için yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerekiyor” dedi.

Ülke gündemine ilişkinde açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, “HÜDA PAR, ilkelerine uygun, milletin, memleketin menfaatine olabileceğini düşündüğü bir ittifak teklifi olursa bu ittifakın içerisinde yer alabilir” ifadelerini kullandı.

Erken seçim kararının alınabilmesi için meclisin toplanması gerektiğine dikkat çeken Yapıcıoğlu, tatile giren meclisin toplanarak erken seçim kararını alması ve Yüksek Seçim Kurulunun hazırlıklarını tamamlamasının bahar aylarını bulabileceğini, birkaç ay için böyle bir prosedüre gerek olmadığını söyledi.

Yapıcıoğlu, HÜDA PAR’ın an itibarıyla herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığını da dile getirerek; “Mevcut seçim sistemi partileri ittifak yapmaya zorluyor. Baraj endişesi taşıyan partilerin barajı aşmak için ittifak yapma ihtiyacı hissetmeleri gündeme geliyor. HÜDA PAR sadece barajı aşmak için, ‘Ne pahasına olursa olsun, bir ittifak içerisinde yer alacağız’ diyen bir parti değildir. HÜDA PAR, ilkelerine uygun, milletin, memleketin menfaatine olabileceğini düşündüğü bir ittifak teklifi olursa bu ittifakın içerisinde yer alabilir. Fakat ‘Ne olursa olsun bir ittifak içerisinde yer alacağız’ diye bir duruşumuz yok dedi.”

Haber:Muhyettin TETİK