REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HÜDA-PAR HEYETİ İLİMİZİN SORUNLARINI RAPOR HALİNDE BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN’A SUNDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HÜDA-PAR HEYETİ İLİMİZİN SORUNLARINI RAPOR HALİNDE BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN’A SUNDU
10 views
14 Ekim 2017 - 14:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğalgaz kazı çalışmaları nedeniyle Cumhuriyet caddesi ve Aydınlar caddesi uzun bir zamandır esnaf ve vatandaşı mağdur etmesi nedeniyle HÜDA-PAR Siirt İl Başkanı Behcet Sevgili, esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a iletmek üzere kendisini ziyaret etti ve bu ziyaretin ardından göründüğü kadarıyla çukurlar geçici olarak kapatıldı.

HÜDA-PAR Siirt İl Başkanı Behcet Sevgili, bir heyet ile birlikte rapor haline getirdikleri Siirt esnafının sorun ve sıkıntılarını Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a iletti.

Esnaf ziyaretlerini aksatmadan devam ettiren HÜDA-PAR İl Başkanı Behcet Sevgili, esnafın sorun ve sıkıntılarını yetkililere sunmak üzere rapor haline getirdiklerini ve bu hafta esnafın ve vatandaşların sorun ve sıkıntılarını iletmek üzere yanında bulunan bir heyet ile birlikte Belediye Başkan vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ı makamında ziyaret ederek esnafın ve vatandaşların sorun ve sıkıntılarını kendisine sunduklarını belirterek, ziyaret hakkında açıklamalarda bulundu.

Sevgili, “ ziyaretimizde genel itibarı ile Siirt’in sorunlarını konuştuk. Esnaf ve vatandaşların zor durumda olduğunu aktardık. Özellikle Cumhuriyet ve Aydınlar caddesinde bulunan esnafların caddede yapılan doğalgaz kazılarından dolayı yolların yapılmaması ve çukurlardan dolayı araçlar geçerken kalkan tozdan esnafın ve vatandaşların rahatsız olduğunu yolların bir an önce kapatılmasını ve bu mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirttik.

A-101 ve BİM gibi büyük şirketlerin Siirt’in her mahallesinde 1-2 şube açtığını ve bunların küçük esnafları mağdur ettiğini, buna da bir çözüm getirilmesi gerektiğini ifade ettik. Geri dönüşüm noktasında esnaftan karton toplayan şirketin, kartonlarını fakirlere veren ya da ev taşımak için kendilerinden karton isteyen vatandaşlara verdiklerinde  zabıtalar tarafından kendilerine ceza kesildiğini, hatta bir esnafa 1.400 TL. ceza kesildiğini ve bunun esnafı mağdur ettiğini ilettikten sonra bizler Belediye Başkanımıza kentte yapılacak olan çalışmalar hakkında görüşlerimizi aktardık” dedi.

Bütün bu sıkıntılara tek-tek cevap veren Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet ve Aydınlar caddesindeki doğalgaz kazılarından dolayı Karayolları Müdürlüğünün sorumlu olduğunu, kendilerine defalarca bu yolları kapatmalarını aksi halde doğalgaz şirketini mahkemeye vereceğini kendilerine bildirdiklerini ve Cuma gününe kadar kendilerine mühlet verildiğini söyledi.

A-101 ve BİM meselesinde ise kendi döneminde sadece 3 A-101 ve 1 BİM açıldığını, yasal olarak bir şey yapılamayacağını ifade etti.

Geri dönüşüm ile ilgili olarak esnafa kesilen bir cezanın olup olmadığının hemen araştırılacağını ve böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını, esnafın böyle bir şeye zorlanamayacağını ve bahse konu esnafın direk kendisine başvurmasını istedi.

Son olarak Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın, kendilerini ziyarete gelen Siirt İl Başkanı Behcet Sevgili ve yanındaki heyete halkın ve esnafın sorunlarını kendilerine ilettikleri için teşekkür ederek, memleketin sorunlarını ancak el ele vererek çözülebileceğini ifade etti.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.