REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İKİ BÜYÜK KUMANDAN ATATÜRK VE ALPARSLAN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İKİ BÜYÜK KUMANDAN ATATÜRK VE ALPARSLAN!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
21 views
24 Ağustos 2020 - 12:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

26 Ağustos, tarihimizin önemli günlerinden biridir. Belki de Müslüman Türk Milletinin en önemli günüdür. Müslüman Türk Milletine Anadolu’nun topraklarını açan Malazgirt Meydan Muharebesi büyük sultan Alparslan’ın komutasında 26 Ağustos 1071 yılında kazanılmıştır. 1921 yılında yine bir 26 Ağustos günü, Anadolu topraklarını işgal eden yedi düvele karşı Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Büyük Taarruzun başlatıldığı gün de bugündür.

Millet olarak (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları) bir tek önderimiz ve bir tek liderimiz vardır. Dini önderimiz Peygamber Efendimiz HAZRET-İ MUHAMMED MUSTAFA (O’na al ve ashabına salat ve selam olsun), milli liderimiz ise Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Ne bir başka önderimiz vardır, ne de başka bir liderimiz!

Milletimizin nüfusunun yüzde 99’unun Müslüman olduğu gerçeğinden hareket ederek biliyoruz ki, milletçe kendimize dini önder ittihaz ettiğimiz, Hazret-i ALLAH’IN son Peygamberi Muhammed Mustafa’dır.

Bu millet, dini önderini o kadar çok seviyor ki, çocuklarına Muhammed, Ahmet, Mehmet, Mustafa, Taha, Yasin, Beşir gibi Peygamber Efendimizle müsemma isimler vermektedir. Türkiye’deki erkek nüfusunun yüzde 25’inin adlarının, Peygamber Efendimizin bilinen isimleri olduğu istatistiki olarak ortaya konmuştur. Yine Hazret-i Muhammed’le bağlantılı olması açısından kızlara da genelde Fatıma, Hatice, Ayşe isimleri verildiği bir gerçektir.

26 Ağustos Müslüman Milletimize Anadolu’nun kapısını açan Malazgirt Meydan Muharebesinin yıldönümü olmak yanında Türkiye Cumhuriyetinin banisi Mustafa Kemal Paşa’nın (ATATÜRK) komutasında Fevzi ve İsmet Paşaların da yer aldığı Büyük Taarruzun başlatıldığı gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK, BU MÜSLÜMAN MİLLETİN tek lideridir. Alparslan’ın fethettiği Anadolu topraklarını yedi düvelden kurtaran kahramandır. Yobazlar taifesi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü sevmeseler bile, O’nun büyüklüğünü teslim etmek zorunda kalmaktadırlar.

Atatürk’ü sevdiğimin ispatına gelince, ATATÜRK KARŞITLIĞININ PRİM YAPTIĞI bu yıllarda, (ATATÜRK BENİM TEK MİLLİ LİDERİMDİR) diyebilmek, delil olarak zaten yeter.

Bu ülkenin birliğinin, beraberliğinin teminatı Hazret-i Muhammed Mustafa’nın dini önderliğinde ve Mustafa Kemal Atatürk’ün milli liderliğindedir. Başka yola saparsak, kaybeden bu ülke olur, bu ülkenin insanları olur.

Yazımı, dini önderimiz Peygamber Efendimiz HAZRET-İ MUHAMMED MUSTAFA’YA SALAT VE SELAMLARIMLA, Malazgirt Meydan muharebesini kazanarak Müslüman Milletimize Anadolu’nun kapılarını açan ALPARSLAN’A ve Milli Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’E DE BÜYÜK TAARRUZU BAŞLATMASININ YILDÖNÜMÜNDE YÜCE ALLAH’TAN RAHMET DİLEKLERİMLE NOKTALIYORUM.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.