REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İki Sevinç Birden

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İki Sevinç Birden
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
11 views
19 Ağustos 2017 - 14:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeniyle özellikle aş peşinde koşup iş bulamayan bazı vatandaşlarımızı “Bayram gelmiş neyime!” diye tepki içinde gözlemlerken onlara hak veriyor ve “İşsiz insanlarımız ne yapar, ne eder?..” şeklinde zihinlerde resmi geçit yapan endişelerin kalıcı huzur kadar önemsenmesi gerektiğini düşünmeden edemiyorum.
Yapılan istatistikler doğrultusunda açıklanmakta olan işsiz sayımızın gerçeği yansıtmadığı görüşlerine katıldığımı da belirtirken, dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramının da birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından önem taşıdığını vurgulamak isterim. Hiç şüphesiz, milyonlarca insanımızın işsiz, milyonlarcasının da dar gelirli olmalarına üzülmemek mümkün değildir. İşte bu acı gerçeğe rağmen toplum olarak bayram sevincini paylaşmamız gerekir. İşsizlerimiz, dar gelirlimiz ve diğer kesimlerdeki tüm yurttaşlarımız anlamlı bayram günlerinde üzüntülerini, küskünlüklerini bir kenara itmeli ki, arzulanan birlik ve beraberliğin pekişmesine katkı sunulmuş olsun.
Bayram tatilinin 10 güne çıkarılmasına yönelik naçizane görüşümü daha önceleri ifade ettiğim için, bir kez daha aktarmaya gerek görmüyorum. Müslümanlar olarak Kurban Bayramını kucaklamanın sevincini koşullar ne olursa olsun yaşayacağımız inancında olduğumu belirtirken, 1 Eylül tarihinde başlayacak olan dört günlük bayramımız öncesinde yaşayacağımız çok önemli bir sevinçten de söz etmeden geçmeyeceğim. Bilindiği gibi Ağustos ayı bizlerin zafer ayıdır ve ülkemiz, varlığını bu ayın 26’sında Mustafa Kemal’in komutasındaki kahraman ordumuzun tarihe altın harflerle nakşettiği 30 Ağustos tarihindeki büyük zafere borçludur. Yani, dini bayramlarımızdan Kurban Bayramına ulaşma sevinci öncesinde İstiklalimizi simgeleyen büyük zaferin sevinç ve coşkusunu yaşayacak, bizlere cennet gibi bir vatan armağan edenleri bir kere daha minnet, rahmet ve şükranla anarak, huzurlarında saygıyla eğileceğiz.
Ülkemizin yıllardan beri devam eden çok önemli sorunları, halkımızın da sayısız beklentileri olmasına rağmen, Kurtuluş Savaşımızı simgeleyen Zafer Bayramı ile dini bayramlarımızdan Kurban Bayramını peşpeşe kutlamanın sevincini yaşayacağız. Benimsemediğimiz olumsuzluklara rağmen!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.