Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DENİZ EDİP GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Gazetemize  nezaket ziyaretinde bulundu. İlk ve Orta dereceli Okulların 12 Eylül tarihi itibarıyla 2022/2023 eğitim ve öğretim yılına başlayacaklarına vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü, okulların açılacak olması dolayısıyla, Müdürlükçe her türlü hazırlıkların yapıldığını belirtti. İlimiz genelinde Devlete ait 512 okul bulunduğunu belirten Edip, özel kurum ve kuruluşlarla birlikte Siirt’teki ilk ve orta dereceli okulların sayılarının 580’i bulduğunu, bütün bu okulların denetiminin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uhdesinde olduğunu söyledi.

Okullara bakım, onarım, kırtasiye alımı ve benzeri harcamalar için yeterli ödenek geldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü, hiçbir okulda öğrenci velilerinden (KAYIT PARASI) adı altında bir paranın istenmediğini özellikle vurguladı.

Son 3 yıl içinde gerek LGS ve gerekse Üniversite giriş sınavlarında Siirtli öğrencilerin başarılarının katlandığına vurgu yapan Deniz Edip, başarıda Türkiye ortalamasını yakaladıklarını ifade etti.

Gazetemize gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz Edip’e teşekkür ederken, 2022/2023 ders yılı için de başarılarının devamını diliyoruz.

Haber:Cüneyt ARITÜRK