REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DENİZ EDİP; OKULLAR BİRÇOK YERDEN DAHA GÜVENLİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DENİZ EDİP; OKULLAR BİRÇOK YERDEN DAHA GÜVENLİ
51 views
28 Ağustos 2020 - 12:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, 2020/2021 eğitim ve öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle okullara yaptığı ziyarette okulların covid-19 açısından birçok yerden daha güvenli olduğunu belirtti. İlk olarak Zeynep Hatun Anadolu Kız Meslek Lisesini ziyaret eden Edip, burada öğretmenlerle bir süre sohbet etti ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Okulların öğretmen ve öğrencilerle bir anlam kazandığını belirten Edip; “O yüzden sizi ve öğrencilerimizi ciddi bir manada özlemiştik. İnşallah  bir an önce normal eğitime  geçeriz. Geçtikten  sonra da normal hayatımıza 21 Eylül’den sonra geçeceğiz diye umut ediyoruz. Ama maalesef vakalarda fazlalık var. Bu nedenle öncelikle lütfen siz kendinize ve sağlığınıza dikkat edin, ailelerinize çocuklarınıza dikkat edin. Çünkü siz bize lazımsınız, sağlıklı olasınız ki eğitimli sağlıklı yürüsün” dedi.

Okulların açılıp açılmayacağının en çok merak edilen konulardan biri olduğunu ve bunun da bizim elimizde olduğunu belirten Edip, “Okullar açılır mı? Bu yönde bize sık-sık sorular geliyor. Muhtemelen size de soruyorlardır. Biz bakanlığımızın talimatı ile 21 Eylül’de normal eğitime geçmeyi umut ediyoruz. İnşallah geçeriz, ama ekstra bir durum olursa, ters bir durum olursa sizinle paylaşırız. Bugün zaten bakan bey ile saat 3’te bir toplantımız var. Muhtemelen bu konu konuşulacaktır. Şunu söyleyeyim, 21 Eylül’de normal eğitime başlamak biraz da bizim elimizde. Aslında toplumun elinde; sokaklar, kalabalık lokantalar, plajlar ve parklar. Herkes her yerde ama sanki okullarda bir sorun varmış gibi sürekli kamuoyunda bir algı var. Okullarımız sokaklardan daha güvenli, buna emin olabilirsiniz. Her hafta temizlik yaptırıyor ve dezenfekte ilaçlama anlamında temizlik yapıyoruz. Öğrencilerimiz gelirse onlara haftalık ve aylık yıkanabilir maske vereceğiz, dezenfektan vereceğiz, okulların kapasitesini en az yarısına kadar azaltacağız dedi.”

Edip, öğretmen ve öğrencilerin sağlıklarını tehlikeye atacak bir adımı atmalarının mümkün olmadığını ancak okulların birçok yerden daha güvenli olduğunu da bir kez daha vurgulayarak, sınıf mevcudunun yarısı okula gelebilecek  dedi.

Edip, “Birçok teknik üzerine konuşuyoruz, çalışıyoruz ama sizin ve öğrencilerimizin  sağlığını tehlikeye atacak hiçbir adım atmayız. Okulları sağlıklı ortama kavuşturmadan herhangi bir adım atmayız. Sizde lütfen rahat olun. Emin olun okullarımız sokaklardan, parklardan, lokantalardan daha güvenlidir. Uzaktan eğitim çalışması yapıyoruz. Sizler de yapıyorsunuz . Ama hiçbir eğitim yüz yüze eğitimin yerini alamıyor. Sizlerde öğretmensiniz, öğrenci sınıfta olmadığı zaman öğrenci ile göz geze gelmediğiniz zaman, öğrenciye dokunmadığınız zaman, öğrenci kendi arkadaşlarıyla sınıf ortamdaki havayı teneffüs etmediği zaman sağlıklı bir eğitim almış olamaz. En sağlıklı eğitim, sınıf ortamında öğretmen ve öğrenciyi o duygu bileşkesinin olduğu ortamda buluşturduğu eğitimdir dedi.”

Edip, konuşmasının ardından öğretmenlere sahibi Siirtli olan Eyfel Parfümlerinin öğretmen ve öğrencilere gönderdiği parfümlerle okullarda üretilen dezenfektan, kolonya ve maskeleri dağıttı. Edip, okullarda üretilen ürün yelpazesinin her geçen gün zenginleştiğini ve buna sabun ve sıvı deterjanın da eklendiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.