Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

İl Milli Eğitim Müdürü Sadoğlu, İlk Ziyaretini Eruh İlçemize Gerçekleştirdi

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, eğitim alanındaki çalışmaları yerinde görmek ve ilçe yöneticileriyle görüşmek amacıyla Eruh ilçemizi ziyaret etti.

Siirt İl Milli Eğitim

Ziyaretin başlangıcında, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada ilçede yürütülen eğitim çalışmaları hakkında ilçe müdüründen kapsamlı bir brifing aldı. İlçenin eğitim ve öğretim alanındaki mevcut durumu hakkında detaylı bilgiler edinerek, ilerleyen dönemde yapılacak çalışmalara yönelik fikir alışverişinde bulundu.

Sadoğlu’nun bu ziyaretinin ardından, Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, kendisini makamında ağırladı. İlçede şu an yürütülen ve gelecekte planlanan eğitim projeleri ve çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan Çiftçi, Sadoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken; Sadoğlu da Başkan Çiftçi’ye gösterdiği misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, Eruh’daki ilçe ziyaretinin önemli bir ayağını da okul müdürleri ile gerçekleştirdi. Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, Eğitim Müfettişleri Başkanı Mehmet Karakış, Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Handan Karakış ve Eruh ilçemizde görev yapan okul müdürleri, İl Müdürü Sadoğlu ile bir araya geldiler.

Bu toplantıda, ilçedeki eğitim kalitesini arttırmak için yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.  Sadoğlu, okul müdürlerinin eğitim ve öğretime dair sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, yeni dönem için başarı dileklerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi ve Şube Müdürleri ile birlikte Eruh Kaymakamı İbrahim Engin Şenay’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Eruh Kaymakamlığı makamında gerçekleştirilen ziyaretin ardından İl Müdürü Sadoğlu, Kaymakam Şenay ile birlikte Eruh Halk Eğitimi bünyesinde faaliyet gösteren şal şepik atölyesini ziyaret etti.

Geleneksel dokuma yöntemleriyle üretilen şal şepik kumaşından ürünlerin yapıldığı önemli bir merkez olan atölyede yapılan çalışmaları yakından inceleyerek, yöresel el sanatlarının ve kültürel mirasın korunmasına verilen önemi vurguladı.

Program, Sadoğlu’nun 75.Yıl Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’nu ziyaret etmesiyle son buldu. Okulu ziyaret edilerek çeşitli incelemelerde bulunan Sadoğlu, 8. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilere motivasyon veren ve eğitimleri hakkında bilgi alan Sadoğlu, geleceğin liderleriyle yakından iletişim kurma fırsatını değerlendirdi. Öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, eğitimin önemini vurgulayarak, başarılar diledi ve ilham verici sözlerle programı sonlandırdı.