Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İlimiz Milletvekili Mervan Gül, Yatırımcı Firma MAT TRİKO’da İncelemelerde Bulundu

AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Kadir Demirhan ile birlikte Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliğinde şehrimize kazandırılan MAT TRİKO Tekstil Fabrikası’nı ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

AK Parti Siirt Milletvekili

Siirt şehir merkezinde kurulan MAT TRİKO tekstil fabrikasının ilk etapta72 vatandaşımıza iş kapısı araladığını belirten Gül, bir aya kadar bu sayının 150 kişiye çıkacağını ifade etti.

Gül: ‘Özellikle burada triko anlamında üretim var ve bu üretimde çalışan kadınlarımız, özellikle tamamen Siirtlilerden oluşuyor ve Siirt’in ekonomisine ciddi anlamda katkı sunuyorlar. Buradan yatırımcılara da çağrıda bulunmak istiyorum. Buraya gelin yatırımlarınızı yapın, biz de elimizden gelen her türlü katkıyı sunmaya hazırız” dedi.

Siirt’teki yatırımların ülke ekonomisine ve Siirt istihdamına büyük katkı sağladığının altını çizen AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, Siirt’e yatırım yapmak isteyen yatırımcıları her türlü destekleyeceklerini belirterek, “Siirt gelişiyor, büyüyor ve ihracat yapıyor. Ben süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimize istihdam sağlayan MAT TRİKO yetkililerini kutluyorum’ dedi.

Mat Triko Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Mat ise, kente yatırım yaparken hiç çekinmediklerini, devlet ve hükümet yetkilileri tarafından her türlü desteği arkalarında bulduklarını, Güneydoğu’ya özellikle Siirt’e yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcıların gönül rahatlığıyla adım atmalarını rahatlıkla söyleyebileceğini belirtti.

Mat, Siirt’te tekstil sektöründe yatırım yapma sürecinde desteğini gördükleri özellikle Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, yardımcıları Kadir Demirhan ve diğer destekçilere de teşekkür etti.