Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

İLK ATOM BOMBASI 77 YIL ÖNCE HİROŞİMA’YA ATILMIŞTI (6 AĞUSTOS-1945)

Tayvan konusunda yaşanan gelişmeler, ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI endişesine yol açarken, İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA ABD’nin, Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombaları atmasını anımsattı. Bundan 77. Yıl önce 1945 yılının 6 Ağustos günü ABD ilk atom bombasını Hiroşima’ya, iki gün sonra da Nagasaki’yi atmıştı. Toplamda 250 bin kişi ölmüş, açılan yaralar sonucu yüzbinlerce insan saktat kalmıştı.

6 Ağustos 1945,  Dünya’da ilk atom bombasının kullanılmış olması açısından  çok önemli bir tarihtir. ABD o gün Hiroşima’ya atom bombası saldırısı düzenleyerek 140 bin insanın bir anda ölmelerine sebep olmuştu.  ABD güçlerinin atomu atmak için 08.15 saatini seçmeleri, saldırı için en uygun ve en can alıcı vakti.

Japonya, saldırı tehlikesini önceden tahmin ederek ABD ile barış için Sovyetler Birliği’ni aracı etmek istemiş, Fumimaro Konoe adlı Japon elçi Sovyetleri, ABD ile barış görüşmesi içi razı edememişti. Çünkü o gün itibariyle Sovyetler Birliği, müttefiklerinin onayı olmadan böyle girişimde  bulanamamıştı. 17 Temmuz 1995’te Potsdam’daki Sovyetlerin müttefikleri Harry S. Truman, Winston Churchill ve Josef Stalin’in iştirak ettiği toplantıda, elçinin teklifi reddedilmişti.

Potsdam Konferansı’nda Japonya’ya “teslim ol” çağrısı yapılmışsa da Japonya, bu çağrıyı dikkate almamış ve 6 Ağustos 1945 günü büyük bir patlamayla sarsılmıştı. Hiroşima’ya atılan ilk atom bombasını iki gün arayla Nagazaki’ye atdılan ikinci atom bombası izlemiştir.

ABD 9 Ağustos günü Nagazaki kentine Fat Man (şişko adam) adı verilen Plütonyum-239 tipi atom bombasını atmıştır. Atom bombasının atılmasından sonra Nagazaki’nin 240.000 olan nüfusunun 74.000’i ölmüştür. Nagazaki’nin kırsal ve dağlık bir coğrafyası olduğu için Hiroşima’ya oranla daha az can kaybı yaşanmıştır. Kentteki binaların %36 sı kullanılamaz hale gelmiştir. Nagazaki kentinin yetkilileri tarafından yapılan 2007 deki araştırmalara göre, atom bombasından o anda ölen ve daha sonraki yıllarda hastalıklardan hayatını kaybeden insanların sayısı ise 143.000’e ulaşmıştır.

Dünya kurulduğundan bu yana insanlığa karşı en zalim, acımasız ve gaddar ülke ABD olmuştur. ABD, Kızılderilileri soykırıma uğratmakla işe başlamıştır. Çocuk olduğumuz yıllarda ABD’nin propaganda ürünü olan “TOMMİKS”, “TEKSAS” gibi kitapları okur, topraklarını işgal ettikleri KIZILDERİLİLERE karşı uyguladıkları mezalimi ZEVKLE okurduk! İşin gerçeğini idrak edecek yaşta olmadığımız için ABD’nin bu ZULÜMLERİNİ alkışlar ve onların deyimleriyle “PİS KIZILDERİLİLER!” diyerek tek amaçları ülkelerini korumak olan bu KAHRAMANLARI hor, hakir görürdük! Ama sonradan anladık ki, (PİS KIZILDERİLİLER!) diye küçümsenenler, gerçekte vatanlarını korumak için ABD istilâsına karşı savaşan kahramanlardı!

İşte bu ABD, Dünya tarihinde ATOM BOMBASINI kullanan ilk ve BU GÜNE KADAR tek Devlet olmuştur. İki gün orayla önce HİROŞİMA’YA, sonra NAGAZAKİ’YE atılan atom bombalarının etkileri hala devam etmektedir!

Dünyada, ABD dışında atom bombası kullanan ülke yoktur. Sadece bu ayıp ve günah onlara yeter ve artar bile.

Yakın bir geçmişte, Irak’ta yaşananları anımsayınız! Önce, Saddam’ı silahlandıran ve İran’la savaştıran ABD, daha sonra Kuveyt’e girmesine ışık yakmadı mı! Hemen arkasından da, bu defa da Kuveyt’i korumayı bahane ederek Irak’ı istilâ etmedi mi! Bu istilayı müteakip en sadık müttefiki konumundaki Saddam’ı yok ederek Irak’ın zengin petrol yataklarına el koymadı mı!

Libya’nın, Tunus’un, Mısır’ın, Suriye’nin, Afganistan’ın durumlarına bakınız.  Bu ülkelerde yaşanan dramların müsebbibi kim! IŞİD’İ, YPG’Yİ kuran kim! ABD ve şer ortakları Ortadoğu’da ve halkı Müslüman ülkelerde el altından ayaklanmalar düzenlerken, bu ülkelere DEMOKRASİYİ GETİRMEK bahanesiyle saldırmakta, hava saldırılarıyla sivil, asker, çocuk, yaşlı, genç, kız, kadın  gözetmeden katliamlar icra etmektedirler. Kaddafi’nin oğlunun ve üç torununun yine bir hava harekatında öldürülmeleri, bu acımasız ülkenin ve şer ortaklarının niyetlerini açıkça ortaya koymuyor mu!

İddia değil, bu bir gerçektir ki Dünyanın 1 numaralı TERÖRİST ÜLKESİ ABD ve şer ortaklarıdır! İnanın ki, bunu herkes biliyor ve kabul ediyor! Ses çıkaramayanlar, görmezden gelenler ve hatta onları alkışlayanlar da bu gerçeği bilmektedirler. Ancak “Bükülmeyen elin öpülmesi!” taktiği uygulanmaktadır! Gün olur da bize sıra gelirse, çok, ama çok geç kalmış olacağız.

İran Devriminin Manevi Lideri merhum ve mağfur Ayetullah HUMEYNİ, Amerika Birleşik Devletleri için (BÜYÜK ŞEYTAN) tanımını yapmıştı. Sadece bu tanımından dolayı Humeyni’nin ne derece ileri görüşlü biri olduğuna yürekten inanıyorum…

ABD, gerçekten de BÜYÜK ŞEYTANDIR.  Fitneyi, fesadı yayan, milyonlarca insanların katliamlarına yol açan, bugüne kadar Dünyada Atom Bombasını kullanarak, milyonlarca insanların ölümlerine yol açan tek Şeytan ABD’dir.

Amerika kıtasının asıl sahipleri  KIZILDERİLİLERİ DE SOYKIRIMA UĞRATAN YİNE AYNI ŞEYTANDIR!

Merhum ve mağfur Ayetullah Humeyni’yi sadece ve sadece ABD hakkındaki bu isabetli teşhisinden  dolayı sevdiğimi özellikle vurguladıktan sonra, gelelim günümüzün konusuna.

Büyük Şeytan, Ortadoğu denilen halkları Müslüman ülkelerde fitne ve fesat kazanını kaynatmakla meşgul! Irak’ı, Mısır’ı, Libya’yı, Tunus’u, Suriye’yi halletti. Şimdi sıra kimde! Komşu Suriye’de her gün yüzlerce insanlar ölmektedir. Suriye’den sonra sırada hangi halkı Müslüman ülkelerin bulunduğunu söylemeğe dilim varmıyor. Ancak, azıcık aklı olan rahatlıkla tahmin edebilmektedir.

ABD adlı bu büyük şeytanın avaneleri (yardakçıları) şüphesiz AB ülkeleri ve İsrail’dir. Şeytan’a yardım eden, şeytanın yardımcısı hükmündedir. ABD’nin, Büyük Ortadoğu Projesine destek veren AB ve İsrail gibi, projenin gerçekleşmesine her kimler ki yardım ediyorlarsa, onlar da büyük şeytanın yardımcıları hükmündeki küçük şeytanlardır.

Euzu Besmele’de olduğu gibi bu Büyük Şeytan’ın (ABD’nin) ve Yardakçılarının Şerlerinden de Allah’a sığınmak gerekeceğine dikkatleri çekerek, yazımı (YÜCE ALLAH, ülkemizi ABD’nin ve ŞER ORTAKLARININ ZULÜMLERİNDEN KORUSUN!) dileklerimle noktalıyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER