REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İNSAN OLMAK, BUDUR İŞTE!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İNSAN OLMAK, BUDUR İŞTE!
5-Cüneyt ARITÜRK
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
11 views
13 Ocak 2021 - 14:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Televizyonu izlerken, gerçekten de gözlerimi yaşartan bir habere şahit oldum. Öyle tahmin ediyorum ki bu haberi izleyen herkeslerin de gözleri yaşarmıştır. Haberin konusu SMA hastalığı ile ilgiliydi. Ailesi tarafından açılan yardım kampanyasıyla bir SMA hastası adına yardım toplanmış, ancak, doktorlar, adına para toplanan bebeğin mevcut durumda tedavi göremeyeceği hükmüne varmışlar. Bunun üzerine  yardım kampanyası açarak bebekleri için para toplayan aile ne yapmış dersiniz. Topladıkları parayı, tedavi şansı olan bir başka SMA hastasına vermek kararı almışlar. Hem, öyle az-buz bir para değil. 1 milyon TL’nin üzerinde bir para. Gel de insanlarımızdaki bu yüksek hamiyet duygusuna karşı gözyaşı dökme!

SMA hastalığı tıp dilinde (Spinal Musküler Atrofi) olarak adlandırılan özellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda kas kaybı ve zayıflığa sebep olan ve çok sık rastlanmayan bir hastalıktır. Vücutta yer alan pek çok kası tutarak hareket kabiliyetini etkileyen hastalık, kişilerin hayat kalitesini oldukça düşürmektedir. Bebeklerde en sık rastlanan ölüm nedeni olarak kabul edilen SMA, batı ülkelerinde daha sık görülür. Ülkemizde ise yaklaşık 6 bin ile 10 bin doğumda bir bebekte görülen genetik geçişli bir hastalıktır. SMA hareket hücreleri adı verilen motor nöronlardan kaynaklanan, kas kaybı ile karakterize ilerleyen bir hastalıktır.

Evet, SMA hastası bebekleri için yardım kampanyası açarak tedavisi için para toplayan aile, bu parayı kendi bebeklerinin tedavisi için kullanamayacakları anlaşılınca, tereddüt etmeden, bu parayı hiç tanımadıkları ve yardım kampanyası açmış olmasından varlığından haberdar oldukları bir başka bebeğin tedavisi için vermek erdemini göstermişlerdir. (İNSANLIK ÖLMÜŞ) diyenler bu durumu izleyerek, hala bu dünyada İNSAN GİBİ İNSANLARIN OLDUĞUNU ÖĞRENSİNLER!

ANEKDOT

Öyle anlatılır ki, varlıklı bir aile akşam yemeği sırasında fakir olduklarını bildikleri komşularına hatırı sayılır mükellef bir yemek göndermişler. Yemeği teşekkürle alan aile kendi aralarında (falanca komşumuz bizden daha muhtaç) diyerek ihtiyaçları olduğu halde, yemeği o komşularına götürmüşler. İş bununla da bitmemiş. Aynı yemek bu şekilde 7 aileye elden ele gezmiş. Sonunda yine ilk götürüldüğü aileye dönüş yapmış.

İşte, bizim insanlarımız bu! Kendilerini değil, hep kendilerinden daha düşkün olanları düşünen (komşusu açken, tok yatan bizden değildir) emrine boyun eğenlerdir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.