Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

İNSANLARI, ALLAH İLE KANDIRMAKTAN VAZGEÇELİM!!!

(Paraya tapanlar) deyimini mutlaka duymuşsunuzdur. Bir de Arapça’da (Dinikum, dinarukum) deyimi vardır. Bu deyim de (Dininiz, Paradır) anlamına gelir. Diğer bir ifadeyle, (PARAYA TAPIYORSUNUZ) olarak da açıklanabilir.

Gerçekten, İslam dini çok garip bir dine dönüştürülmek istenmektedir. Garip olan gerçekte İslamiyet değil, Müslüman geçinenlerdir. Rüşvete (HEDİYE) denilmekte, kayırmacılık, Kur’an-ı Kerim’in emri gibi lanse edilmek istenmektedir. Kimi aklı evveller, kendi akrabalarına yaptıkları torpilleri Cuma hutbelerinin sonunda okunan ayet-i kerimeyle açıklamak gibi bir gaflete düşmektedirler.

Evet, her Cuma günü hutbenin sonunda Kur’an-ı Kerim’deki: İnnallâheye’muru bil adli velihsâni ve îtâizîlkurbâ ve yenhâanilfahşâivelmunkerivelbagy(bagyi), yeizukumleallekumtezekkerûn (tezekkerûne).

Mealen: Muhakkak ki Allah, adaletli olmayı ve ihsanı ve akrabalara vermeyi emreder. Ve fuhuştan, münkerden (Allah’ın yasakladığı şeylerden) ve azgınlıktan (hakka tecavüzden) sizi nehyeder. Böylece umulur ki siz, tezekkür edersiniz diye size öğüt veriyor.

Buyruğu okunmaktadır. Ancak, buradaki (AKRABALARA VERMEYİ) emrediş, kendi mülkiyeti olan varlıktandır. Yoksa,başkaların haklarını gasp ederek, başkasına ait olanı, kendi akrabasına peşkeş çekerek değil.

Kur’an-ı Kerim’i, kendi isteklerine göre yorumlamak, kimselerin haddine değildir. Hiç kimse, Yüce Allah’ın (Celle Celelühü) buyruğunu kendi kafasına göre yorumlayamaz. Kur’an-ı Kerim’de işin ehline verilmesi emri vardır. Daha ehil biri varken, akraban olan birine o işi verirsen, o zaman mesul olursun. Kendi mülkünden, kendine ait menkul, gayri menkulden akrabana verebildiğin kadar ver! İş yeri sana mı ait, ya da babanın çiftliği mi, öncelikle, kendi akrabalarını çalıştır! Amma, kamuya ait iş yerlerinde akrabaya değil, ehliyete yer verilir. Bunun aksini yapmak büyük bir haksızlıktır. Hele, bunu Kur’an ayetleriyle yorumlamak büyük günahtır.

Her haksız işe, dini kılıf uydurmak, insanları ALLAH İLE KANDIRMAKTIR! Kandırmanın en vahim olanı da budur. Allah rızası için, insanları ALLAH İLE KANDIRMAKTAN VAZGEÇELİM!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER