REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İŞ BANKASI VEYA DEDEMİZİN BANKASI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ BANKASI VEYA DEDEMİZİN BANKASI!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
203 views
18 Eylül 2018 - 13:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İş Bankasının durumu yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kez İş Bankası’nı işaret ederek “CHP hisseleri Hazine’ye geçmeli” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti sonrası uçakta gazetecilere gündemi değerlendirirken İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devredilmesi gerektiğini savundu. CHP’nin İş Bankası hisseleri Hazine’ye devredilirse kamuya ait şirketlerin devredildiği Varlık Fonu’nun başına kendisini atayan Erdoğan’ın yönetimine geçecek. Yani, işin içinde iş var!

İş Bankası Mustafa Kemal’in (ATATÜRK) emriyle kurulmuştur. ATATÜRK’ÜN meşhur bir söylemi vardır. O söylemini Türkiye İktisat Kongresini açış konuşmasında seslendirerek: “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır”  diyerek, çok önemli bir mesaj vermiştir.

İş Bankasının kurulmasının amacı da kazanılan askeri zaferleri iktisadi zaferlerle taçlandırmaktır. Atatürk dönemini bir araştırın ve bakın. Kurulan fabrikalar, demir yolları, tarıma ve hayvancılığa verilen önem hep bu düşünceden kaynaklanmaktadır.

Söz İş Bankasından açılmışken, bu çorbada tuzumuz olduğunu anımsatalım. İş Bankasının kurucuları arasında (dedemiz) diyebileceğimiz bir zat vardır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN hep yakınında durmuş ve ilk meclis-i mebusanın açılışından vefat ettiği tarihe kadar 23 yıl boyunca Siirt mebusu olan Merhum Halil Hulki Aydın’ın banka kuruluşunda 2 ayrı hissesinin bulunduğunu daha önce tespit etmiştik.

Merhum Halil Hulki Aydın’ın kızı Merhum Melika Aydın (Bayhan) Anneannem Sabiha Kılıççıoğlu’nun annesidir. Dolayısıyla Merhum Halil Hulki Aydın benim de anne tarafından büyük dedem sayılır demek hakkına sahibim. Bunun için de iş bankasına (DEDEMİZİN BANKASI) olarak bakmamızda bir sakınca yoktur. Çünkü bu bankanın kuruluşunda, merhum Hulki Aydın’ın iki hisse senedi olduğunu bir zamanlar ispatladık. Ancak, bu hisselerin bir şekilde kaynatıldığı ve DURAĞAN HİSSE SENEDİ konumuna sokularak, varislerine çok cüzi bir miktar düştüğü belirtildi. Yani, İş Bankası Yönetimi, sözün tam anlamıyla ipe un serdi. İşi mahkeme safhasına götürebilmek için o kadar yüksek bir HARÇ yatırmak gerekiyor ki, altından kalkmak mümkün değil…

Biz yine de, çorbadaki tuzu nedeniyle de olsa İş Bankası için (DEDEMİZİN BANKASI) demeye devam edeceğiz…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.