REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

IŞIK HADİSESİNİ DAHA GENİŞ KİTLELERE YAYMALIYIZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
IŞIK HADİSESİNİ DAHA GENİŞ KİTLELERE YAYMALIYIZ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
7 views
24 Eylül 2018 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir ışık hadisesi daha gerçekleşirken, binlerce hemşerimiz, il dışından yalnızca bu hadiseyi görebilmek için gelerek, salavat ve tekbirlerle olaya tanık oldular. Bir kez daha hoca öğrenci ilişkisinin ulaşabileceği  doruk noktasını düşünme imkanı  bulduk ve yeni doğan güneşin İsmail Fakirullah Hazretlerinin başucuna yansımasını  net bir şekilde gördük.

İbrahim Hakkı  Hazretleri ile kendisini yetiştiren ve en büyük eserim diye onunla gurur duyan İsmail Fakirullah Hazretlerini  andık. Onların arasındaki o yüce  sevgi ve saygıyı düşünerek bir kez daha hayran kaldık.

Dünyada eşi benzeri olmayan ışık hadisesini daha geniş kitlelere yaymalıyız. Yurt içinde ve yurt dışında geniş lansman çalışmaları yürütmeliyiz. Gerçi burada şu soru sorulabilir; sahip olduğumuz ve sayıları rahatlıkla binleri aşan  tarihi ve kültürel değerlerimizden hangisine tam anlamıyla sahip çıkarak onu geniş kitlelere tanıtabildik? Bu olayın bir başka boyutu.

Ama gerçekten ışık hadisesi bir başka ülkede hatta bir başka ilde örneğin yanı başımızdaki Mardin ilinde gerçekleşmiş olsaydı  bilinirliliği çok daha farklı olurdu. Bu hadisenin gerçekleştiği günlerde, yani yılda iki defa 21 Mart ve 23 Eylül’de oralara binlerce kişi değil on binlerce kişi giderdi. Tabii ki bu kadar kişinin ziyaret edeceği bir ilde  ekonomik kazanımlarda çok daha farklı olurdu. Ama ne yazık ki biz bunu henüz daha başaramadık. Daha bir çok şeyi  de başaramadığımız gibi.

Fakat bir yerden başlamak zorunluluğumuz  var. Bu değerlerin varlığından bütün dünyayı haberdar etmemiz ve ilgi duyanların gelip görmelerini sağlamamız şart. Bunu nasıl yaparız? Bunun üzerinde kafa yormak ve çeşitli alternatifler bularak uygulamak zorundayız. Örneğin bunu canlı yayınlarla arzu eden bütün  televizyon kanallarına aktarabiliriz. Şüphesiz, bunun gibi  daha birçok yöntem bulunabilir.

Ama ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı. Turizm alanında patlama yapmamızı sağlayacak bu olaydan ekonomik anlamda yararlanmalıyız. Tabii bunu yaparken de, konaklama ve yemek tesislerinden rehberlik ve ulaşım hizmetlerine kadar  turizm için gerekli olan altyapıyı da hızlı bir şekilde sağlamalıyız.

Bu vesile ile İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı Hazretlerini rahmetle anıyoruz .

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.