Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail’in Refah’ta Yerinden Edilenleri Hedef Alması, Tüm Sınırları Aşan Katliamdır ve Net Olarak Soykırımdır!

İsrail, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana uluslararası toplumun ve uluslararası kuruluşların bütün tepkilerine rağmen, Filistinli sivil halka yönelik insancıl hukuk normlarını ve uluslararası hukuku ihlal eden şiddetli saldırılarına ara vermeksizin devam etmektedir.

İsrail, 7 Ekim 2023

İsrail’in hastanelere, sivil yerleşim yerlerine, ibadethanelere, uluslararası yardım kuruluşlarının bulunduğu bölgelere yönelik havadan ve karadan devam eden saldırıları ve ablukası son bulmalıdır.
Refah’taki bir çadır kampını bombalaması ardından bombaların hedefi olan ve aralarında çocukların da olduğu sivillerin, sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, katliamın boyutunu gözler önüne sermektedir.
İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından belirtildiği üzere İsrail, konvensiyonel silahların yanında açlığı da bir silah olarak kullanmakta ve yeterli gıda ve temiz suya ulaşamayan çoğu çocuk ve yaşlı binlerce sivil bu sebeple hayatını kaybetmektedir.
Suçlu İsrail olduğu kadar sessizliğini koruyan uluslararası hegemonik güçlerdir. Uluslararası toplumun tüm aktörlerini Gazze’de yaşanmaya devam eden hak ihlalleri karşısında daha etkili bir rol üstlenmeye davet ediyoruz. Filistin halkının özgürlük mücadelesinin yanındayız!
Sevgi ve Dayanışma ile…

TMMOB Siirt İl Koordinasyon Kurulu