Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’daki Hayırsever Kadınlar, Türkiye ve Dünya Genelinde Yardımlarına Devam Ediyor

İstanbul merkezli Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu, Türkiye’nin 30 ilinde ve dünya genelinde hayırseverlik faaliyetlerini sürdürüyor..

İstanbul merkezli Hayırda Yarışan

2003 yılından itibaren faaliyet gösteren grup, ülkemizin dört bir yanındaki köylerde yaşayan vatandaşlara ve öğrencilere yardımlarını ulaştırırken, aynı zamanda Saraybosna, İdlip ve Filipinler gibi farklı coğrafyalarda da etkin bir şekilde yardım çalışmalarını yürütüyor.

Grubun başkanı Şüheda Songül Şark, yapılan faaliyetler hakkında bilgi verirken, Türkiye’deki 30 ilde binlerce köy çocuğunu giydirdiklerini, Mardin, Ağrı, Siirt ve Adıyaman’daki bazı okullara kütüphane kurduklarını, yoksul vatandaşların ameliyatlarını üstlendiklerini ve yüzlerce gence evlenme konusunda yardım ettiklerini belirtti. Grubun yurt dışında da aktif olduğunu vurgulayan Şark, Saraybosna ve İdlip’de dikiş atölyeleri açtıklarını, Filipinler’de ise bir köye okul inşa ederek eğitime katkı sağladıklarını söyledi.

Siirt’in Pervari ilçesinde bulunan Yukarıbalcılar ve Güleçler köy okullarına yapılan ziyaretlerde öğrencilere kırtasiye, giysi ve kitap yardımı yapan grup, köy evlerini gezerek yardımlarını birebir ulaştırmanın ve yerel halkla muhabbet kurmanın ayrıcalığını yaşadıklarını ifade etti. Grubun hedefinin tüm köylerde çocukları sevindirmek ve kütüphaneler kurmak olduğunu belirten Şark, bir çocuğa ışık olmanın verdiği mutluluğu vurguladı.

Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu’nun faaliyetlerini genişletmek ve daha büyük kitlelere ulaşmak amacıyla dernekleşme yolunda adımlar attığı belirtildi. Başkan Şark, bu süreçte kadınlara ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti ve gruplarının çalışmalarını sürdürme konusundaki kararlılığını dile getirdi. Grubun çalışmaları, Türkiye’de ve dünya genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaşma ve onlara destek olma konusundaki umutlarını pekiştiriyor.