REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İSTEMEDİLER Mİ BAHANE ÜRETİRLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İSTEMEDİLER Mİ BAHANE ÜRETİRLER
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
19 views
05 Ekim 2020 - 12:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ermenistan’ın menfur saldırılarına anında yanıt veren kardeş Azerbaycan’ın işgal edilmiş olan bazı yerleşim alanlarını geri almaya başladığı ve sorunun çözümü için bir 30 yıl daha bekleme niyetinde olmadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı İlham Aliyev; desteğini gördüğü Türkiye’ye olan sevginin bilindiğini ifade ederek Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’a teşekkür etti ve artık bu sorunu sürüncemede bırakmayacaklarına vurgu yaptı.

30 yıldır sorunun çözümüne katkı sunmayan  MİNSK grubunda yer alan Türkiye dışındaki ülkeler bu kez ne diyecekler, ne düşünecekler bunu yakın zamanda gözlemlemiş olacağız derken, bu ve benzer sorunlara çözüm üretilmek istenmediği görüşümü de bir kere daha aktarmak isterim. Kıbrıs sorununa kesin çözüm üretilmek istenseydi çoktan iki tarafı mağdur etmeyecek bir sonuca ulaşılacaktı ama kimileri sorunun çözülmemesini daha münasip gördüğünden, sürüncemede kalınmasına vesile olacak bahaneler uyduruyorlar.

“Dünyanın en önemli ekonomik bütünleşme projesi” diye de ifade edilen ve bu nedenle 2012’de Nobel Barış ödülüne layık görülen AB Projesine dahil olan kimi ülke bizden yıllar sonra tam üyeliğe kabul edildikleri halde bizim yarım asrı aşkın zamandır kapılarında bekletiliyor olmamıza bir anlam veremiyorum. Özellikle Kıbrıs’ta iki ayrı ülke bulunduğu halde Güney Kıbrıs Rum yönetiminin daimi üyeliğe alınması, çifte standart değil de nedir? AB’nin geçerli standartlarına mı uyum sağlamıyoruz,  yoksa bizleri aralarında görmemek için mi böyle davranıyorlar?.. Uzun yıllar ülkemiz gündeminde kalan terör olaylarına seyirci kalan AB ülkeleri acaba; “Nasıl olsa uzun yıllar beklemeye alışkınlar” muhasebesinde bulunduklarını, doğrusu düşünmeden edemiyorum. Sorunların sürüncemede kalmaları büyük zarar tevlit etmektedir ve  “Çözümsüz kalsınlar..”diye düşünenler, günün birinde benzer durumlarla karşı karşıya kalabileceklerini dikkate almalıdırlar.

İşgal edilen topraklarını geri almaya başlayan kardeş Azerbaycan, Ermenistan’ın elindeki topraklarını geri alma şansını kaçırırsa kalıcı çözümü, korkarım uzun yıllar kucaklayamayacaktır!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.