REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“İSTERSENİZ, HİLAFETİ BİLE GERİ GETİRİRSİNİZ!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“İSTERSENİZ, HİLAFETİ BİLE GERİ GETİRİRSİNİZ!”
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
15 views
13 Ocak 2018 - 14:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1950-1960 yılları arasında Başbakan olarak görev yapan ve 27 Mayıs darbesi sonucu Yassıada’da kurulan sözde mahkeme kararıyla idama mahkum edilen Merhum Adnan Menderes, şaşaalı dönemlerinde halktan gelen teveccühlerin ve alkışların halet-i ruhiyesine kapılarak bir konuşmasında “İSTESENİZ, HİLAFETİ BİLE GERİ GETİRİRSİNİZ” demişti de, sonunun ne olduğu ortada!

Coşkulu kalabalıklar, hiçbir zaman için ölçü değildir. Özellikle iktidar mensupları, kendilerini kalabalıkların coşkulu tezahüratlarına kaptırmamalı haktan, hukuktan, adaletten asla ayrılmamalıdırlar. Gün gelir, yapılan yanlışlıkların hesabı mutlaka sorulur. Mahkemeler, yargılama fırsatı bulmasa bile, tarih muhakkak yargılar.

Merhum Menderes’i alkışlayanların, 27 Mayıs Lideri Cemal Gürsel’i nasıl alkışladıklarına tanık olmadık mı. 12 Eylül darbesinin güçlü lideri Kenan Evren’in anayasası yüzde 92 oyla kabul edilmedi mi. Yıllar sonra 2013’te Evren ve ihtilal arkadaşları yargılanarak müebbet hapse mahkum edilmediler mi!

Muktedirler, iktidarda oldukları sürece bol keseden atarlar. Neyi, ne için alkışladıklarını bilmeyen toplama kalabalıklar da alkışlar dururlar. Menderes de güçlü döneminde kalabalıklar önünde cuşa gelerek (Siz isterseniz hilafeti bile geri getirebilirsiniz) demişti. Sonu ne oldu! Kaldı ki, geriye getirilecek gerçek bir hilafet makamı dahi yok. Çünkü hilafet makamı, Peygamber Efendimiz HAZRET-İ MUHAMMED’İN (O’na al ve ashabına salat ve selam olsun) buyurdukları gibi, ebedi aleme göç etmelerinden sonra 30 yıl sürmüştür. Hilafet, Hazret-i Ebubekir, Hazreti Ömer, Hazret-i Osman, Hazret-i Ali ve Hazret-i Hüseyin’in (Yüce Allah cümlesinden razı olsun) şehit edilmeleriyle  noktalanmış ve saltanata dönüşmüştür.

Olmayan hilafeti geri getirirseniz, Hazret-i Ömerleri değil, Yezid gibi melunların saltanatlarına yol açarsınız. Tarihin gerçeklerinden habersiz, kimi ahmakların hala HİLAFETİ GERİ GETİRMEK gibi hevesleri olduğuna bakıyoruz da, bu bakımdan şaşırıp kalıyoruz.

ANEKDOT

Fransa’da ihtilal yaparak devleti eline geçiren diktatör, Versay Sarayından halka hitap ediyordu. Toplanmış olan kalabalık da, ne denildiğini bilmediği halde coşkulu bir şekilde hatibi alkışlamaktaydı

Yanındaki yaveri (dalkavuğu) söylendi:

-Baksanıza, halk sizi ne kadar seviyor. Yaptığınız ihtilal ne kadar da benimsenmiş!

İhtilal lideri yavaş bir sesle cevap verir:

-Eğer muvaffak olmasaydım ve idama mahkûm edilseydim, aynı kalabalık toplanır, ipimi çekenleri alkışlardı. 

TAŞLAMALAR

SURİYE’DEN YENİ BİR

GÖÇ DALGASI GELECEK

BAKALIM BİZ BU İŞİN

SONU NASIL BİTECEK

 

AYAĞIMIZA VURDUK

İNANIN Kİ BALTAYI

NASIL ATLATACAĞIZ

BİZ BU AĞIR VARTAYI

 

ŞAM’I ALALIM DERKEN

DÖRT MİLYON GÖÇMEN ALDIK

ESAD’A (ESET) DERİZ

HALA AKILLANMADIK

 

TÜRKİYE, İRAN, IRAK,

RUSYA İLE BİRLİKTE

ESAD’A EL VERMELİ

TEK ÇÖZÜM BUDUR İŞTE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.