REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İSTİKBALDEN İSTİKLALE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İSTİKBALDEN İSTİKLALE
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
16 views
14 Ağustos 2018 - 14:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mehmet Nuri Yardım, Ülkemizin en kadim kültüre sahip şehirlerinden biri olan Siirt’in edebiyat dünyamıza armağan ettiği bir isim. İsim dedim çünkü onu tek-tek bir edebi türle anmak kendisine yapılmış en büyük haksızlıklardan biri olur.

Yardım, iyi bir gazeteci, yıllarca günlük gazetelerimizin kültür sanat sayfalarını yönetmiş, kültürümüzün  erozyona uğramaması için çaba harcamış bir kişi. Kültür sanat ağırlıklı olmak üzere her alanda yazılar kaleme  alan iyi bir makale yazarı.

Yıllardan beri edebiyatımızın unutulmuş isimlerini ve  adeta gözden kaçmış edebi eserleri gün yüzüne çıkarmak onları kitapseverlerin beğenisine sunmak için alın teri, göz  nuru dökmüş bir araştırmacı. Bunda da oldukça başarılı olmuş ve edebiyat dünyamıza araştırmaya dayalı onlarca kitap kazandırmış. Bu yönüyle de edebiyat dünyamızın bir  hard diski görevini görüyor.

Yardım, iyi bir hikayeci. Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik yazdığı hikayeler oldukça ilgi çekiyor  ve okunuyor. Özellikle bir Siirtli olarak, onun Siirt’te geçen çocukluk anılarını okumak, her zaman zevk  vermiş ve beni  hep o yıllara götürmüştür. Kendi yaşantımla özdeşleştirdiğim için bazı hikayelerini defalarca okudum.

Yardım, aynı zamanda iyi bir sivil toplum örgütçüsüdür. Yıllardan beri edebiyat alanında faaliyet gösteren ESKADER ve TYB gibi derneklerin çatısı altında faaliyet göstermiş, yöneticilik görevlerini üstlenmiş. Yine bu sivil toplum örgütlerinin çatısı altında açtığı atölyelerde, edebiyatla ilgilenen genç  yeteneklere bilgi ve birikimini aktararak, edebiyat dünyamıza yeni kalemler kazandırmıştır.

Özetlemek gerekirse; Yardım, edebiyat dünyamızın her alanında eserler vermiş üretken bir yazar. Kitaplarının sayısı sanırım 40’ları aştı. Son olarak iki yıl önce ülke olarak ağırlıklı olarak atlattığımız büyük tehlikeyi  konu edinen bir kitabı yayımlandı. Kitapta hain FETÖ örgütünün gerçek yüzünü bir edebiyatçı gözüyle farklı tespitleri, tatlı ve akıcı bir dille anlatıyor. İstiklalden İstikbale adıyla yayımlanan eserde, geçmişimizden ve bugünümüzden kesitler sunulurken, geleceğimize ilişkin mesajlar da yayınlanıyor.

Yardım’ın, son eseri İstiklalden İstikbale adlı  Mihrabad yayınları tarafından yayınlanmış. Bu darbe girişimini geri çevirmek, hain iç ve dış mihraklara en güzel dersi veren milletimizin şahlanışını anlatan eserinden dolayı hemşerimiz Yardım’ı kutluyor ve daha nice eserler diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.