REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İTİBAR EDİLMEYECEK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İTİBAR EDİLMEYECEK!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
14 views
27 Eylül 2018 - 14:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önümüzdeki yılın Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle yürütülen çalışmalar, yakında yoğunlaşacak ve seçime katılacak olan siyasi partiler en iyi neticeyi alabilmenin gayreti içine gireceklerdir. AKP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde olduğu gibi yerel seçimlerde de bir ittifak arayışı içinde oldukları gün ışığına çıkmış olmakla birlikte mutabakata varmaları durumunda böyle bir mutabakatın neleri içereceği bilinmiyor.

Seçimler süreci, vaatlerin seslendirildiği bir süreçtir ve yerel seçimler nedeniyle miting meydanlarına inecek olanların neler söyleyeceklerine sanırım güven duyulmayacaktır. Çünkü, yıllardır seçim meydanlarında refah ve huzur vaat edildiği halde, halkımız bunlara hasret bırakılmıştır. Gerçi, güvenlik açısından kararlı bir mücadele verilmektedir ama, halkımızın önceliği olan refah konusunda olumlu bir sonuca ulaşılmamıştır ve bu gerçeğin aksi iddia edilemez, edenler olursa tepki toplayacaklardır.

Kendilerine ekmek kapısı aralanmasını bekleyen işsizlerimizin sayısı istihdama yönelik alındığı ifade edilen önlemlere rağmen artarken, milli gelir dağılımındaki adaletsizliğin en önemli halkasını teşkil eden ücret dengesizliğini gidermeye yönelik hiçbir ciddi adım atılmıyor ve bu konuda karar verme yetkisine sahip olanlar,  insanca yaşam hakkının sadece kendilerine ait olduğu zihniyetini sürdürüyorlar.

Paramızın yabancı paralar karşısında ufalması, halkımızın ekonomik alandaki sıkıntısını ikiye katlamıştır ve refahsızlığın ürküten boyutlarda büyümesine rağmen yerel seçimler nedeniyle meydana inecek olanlar, ne diyecekler diye doğrusu çok merak ediyorum. Çünkü, bugüne dek halkımıza vaat edilen refah teessüs ettirilmiş değildir ve huzursuzluğun en önemli nedenlerinden birinin refahsızlık olduğu gerçeğine aldırış edilmemektedir.

Enflasyonun açıklanan resmi rakamlarını dikkate alanların; her ne kadar gerçeği yansıtmadığı görüşünü paylaşıyorsa da; “Bakalım çalışanlarla emeklilerin ücretlerine bu oranda zam yapılacak mı?” diye merak içine düştüklerine de vurgu yapıyorlar ve bunu uğradığım yerlerde tanık olduğum ifadelerden biliyorum. Geldiğimiz noktalar ne kadar üzücü olsa da, siyasetle uğraşanlar yerel seçimde yine halkın huzuruna çıkarak vaatlerde bulunacaklar ama bu kez seçmeni iknada zorlanacak, hatta ikna edemeyebileceklerdir. Bu nedenle yerel seçim, siyasiler için çok çetin geçecek gibidir!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.