REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İTTİFAKLAR VE İSİM ARAYIŞLARI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İTTİFAKLAR VE İSİM ARAYIŞLARI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
13 views
03 Nisan 2018 - 14:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP ve MHP 2019 genel seçimleri için hem adaylarını, hem de ittifaklarının ismini belirlemişler. İttifakın adı (CUMHUR İTTİFAKI) Cumhurbaşkanı Adayları ise tartışmasız Sayın Tayyip Erdoğan’dır. Bu ittifaka Büyük Birlik Partisinin de destek vereceği açıklanmış bulunulmakta.

Başını CHP’nin çektiği muhalefet partileri ise henüz bir araya gelerek ne ittifaklarının adını ne de cumhurbaşkanı adaylarını belirlemiş değiller. (Erken kalkan yol alır) örneğinde olduğu gibi AKP’nin başını çektiği CUMHUR İTTİFAKINA dahil partiler yol almağa başlamışlarken, muhalefet hala bir araya gelerek neler ypacağı konusunda karar vermiş değil. Kamuoyunda  CHP-İYİ PARTİ ittifakının gerçekleşeceği kanaati oldukça yüksek. Bunun yanında Saadet Partisi, Demokrat Parti ve özellikle Halkın Demokrasi Partisinin durumları tartışılıyor. HDP’nin, ittifakta yer almasının avantajları yanında, dezavantajları da olacağı muhakkaktır. Bu bakımdan, kurulacak muhalif ittifak içinde HDP’ye yer verilmesi tartışmalıdır. Getirisi, götürüsünden yüksek olabilir.

Peki, (CUMHUR İTTİFAKI) karşıtı kurulacak ittifakın adının ne olması gerekir. Bunun tespit edilmesi için, önce ittifaka dahil siyasi partilerin belirlenmeleri gerekir. Ben bir yetkili olsam, muhalefetin kuracağı ittifaka (MİLLİ BİRLİK İTTİFAKI) adını koyarım. Ya da (ADALET İTTİFAKI) derim.

Peki, bu ittifakın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak. Her parti, önce kendi adayını gösterdikten sonra, ikinci tura en çok oy alan kişi mi desteklenecek. Bence bu yanlış bir stratejidir. Kurulacak ittifak, cumhur ittifakında olduğu gibi, daha ilk seçimde tek adayla seçime gitmelidir. Bu ismin tespiti elbette çok önemlidir. İttifaka dahil partiye mensup seçmenlerin benimseyecekleri bir aday bulunmalıdır. Bu aday elbette, geçen seçimde olduğu gibi kamuoyunun tanımadığı Ekmeleddin İhsanoğlu gibi biri asla olmamalıdır. Yine ben bu konuda yetkili olsam,  emekli genelkurmay başkanlarından Sayın İlker Başbuğ’u aday gösterirdim. Sayın Erdoğan Pınarhisar Cezaevinde suçsuz yere 4 ay hapis yattı diye, millet ona teveccüh ederek bu makamlara getirmedi mi. Peki, Sayın İlker Başbuğ FETÖ kumpasıyla Silivri cezaevinde tam 26 ay hapis yatmadı mı!

Evet, artık muhalefet de bir an evvel ne yapacaksa yapmalı ve seçim stratejisini açıklamalıdır. AKP’nin, bir erken seçime gitme olasılığı her zaman için vardır, bunun unutulmaması gerekir…

TAŞLAMALAR

MİLLİ HASILA ARTMIŞ

BİZİM HABERİMİZ YOK

NASIL OLSUN Kİ BİZE

DÜŞEN ZIRNIK BİLE YOK

 

KAYMAK TABAKASINI

YİYEN BİRİLERİ VAR

YOĞURDUN AYRANINI

İÇMEKTEDİR KALANLAR

 

AYRAN, AYRAN DA OLSA

O DAHİ KABULÜMÜZ

AYRANIN SUYUNUN DA

SUYUNA KALMIŞIZ BİZ

 

YÜZ AÇ VARSA, BİR TOK VAR

BU MU ADALETİNİZ

“KOMŞUSU AÇ, TOK YATAN

BİZDEN DEĞİL” BİLİNİZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.