REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İYİ PARTİ Adayı Şebnem Yağcı, Siirt’ten Aday Olmasının Nedenlerini Açıkladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İYİ PARTİ Adayı Şebnem Yağcı, Siirt’ten Aday Olmasının Nedenlerini Açıkladı
41 views
04 Haziran 2018 - 0:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İYİ PARTİ Siirt Milletvekili adayı Şebnem Yağcı, öz geçmişini ve Siirt’ten aday olmasının nedenlerini gazeteniz Siirt’e açıkladı.

Şebnem Yağçı, Denizli’de doğdum. 48 yaşında, evli ve 2 çocuk annesiyim. Kimya mühendisiyim. Üniversiteyi bitirdiğimden beri farklı alanlarda çalışarak ayaklarımın üzerinde durdum. Özel sektörde çalışmaktayım. Bunun yanında gümüş takı ve işlemeciliği işi ile de ilgileniyorum. Sosyal sorumluluk projelerinde çalıştım. Velisi olduğum okulun, Okul Aile Birliği Başkanlığını yaptım. Düzenlediğim okul aile birliği faaliyetleri ile Ankara’nın ilçeleri ve Batman’daki bazı okulların eksiklerinin giderilmesine ve lösemili çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına destek oldum.

NEDEN SİYASETE GİRDİM?

Dilinde sürekli ‘Dicle’nin kıyısında bir koyun kaybolsa, yüce Allah onu benden, Ömer’den sorar’ diyenlerin vatanın her köşesinde kaybolan canlar kaybolan umutlar için en küçük sorumluluk hissetmediği bir ülkenin insanıyım. Ülkenin her yerinde korku, baskı hakim. Zengin daha zengin, fakir daha fakir. Ülkenin her köşesinde ‘CAN’ sıkıntıda. Ülkemin sorunlarına topyekun çözüm üretmede en yaygın ve etkili aracın siyaset olduğuna inanarak bu yola girdim.

NEDEN ADAY OLDUM?

Bugüne kadar siyasi parti tutmadım. Ülkemin geleceği için hangi partiyi umut olarak gördümse onu destekledim. Şimdiye kadar ülke menfaatini gözeterek oy verdim. Verdiğim oyların yerini bulmadığını siyasi parti ve temsilcilerinin ülkemin insanı ve sorunlarından uzak yaşadığını, bu karmaşa içinde ‘KADININ, ÇOCUĞUN, İNSANIN’ yitip gittiğini, geleceğimizin ellerimizin arasından kaydığını  hissederek elimi taşın altına koymaya karar verdim ve aday oldum.

NEDEN İYİ PARTİ?

Bugünkü iktidarı alternatifsiz olarak gösterip halka sürekli çaresizsiniz mesajı verenlere karşı ‘ya bir yol bulurum ya da bir yol yaparım’ felsefesi ile yola çıkan İYİ PARTİ’NİN Türkiye’ye İYİ geleceğine inanıyorum. Daha seçim gündemde yokken kuruluşundan bugüne kadar aştığı zorlukları görüp hissederek, bu dönemde ülkem için yegane çıkış yolu olduğuna, KADINLARA, ÇOCUKLARA, İNSANA; CANA  ‘İYİ’ geleceğine inanarak parti’ye üye oldum.

NEDEN SİİRT’TEN ADAY OLDUM?

Kendimi bildim bileli ailemde ve yakın çevremde insanların dini inançları, etnik kökenleri sorulmamış, sorgulanmamış ve yargılanmamıştır. Bu farklılıklar insanın özelidir; ülkemin zenginliğidir, ayrıştırmak ötekileştirmek insanları birbirine düşürmek için kullanılamaz.

Nerede doğduğunuz, nerede yaşadığınız, ne olduğunuz, neye inandığınız değil ne yaptığınız, yaşama ne kattığınız önemlidir. Bölgesel bazı farklar olmakla birlikte ülkenin her köşesinde ‘CANA, CANLIYA SAYGIDA’ sorun yaşanmaktadır. Ülkemin aydınlık geleceği için her yerde olduğu gibi Siirt’te de kadınlara ihtiyaç olduğunun farkındayım. Bu farkındalığımı onlara aktarmak kadınların içindeki Tanrı vergisi gücü harekete geçirmek için buradayım. Kadınlarımızın çocukları, aileleri ve ülkeleri için yapabileceği onca şey varken, onlardan yararlanılmaması en basit ifade ile israftır. Dinimiz her türlü israfı toplumsal çöküşün aracı olarak görmüş ve yasaklamıştır.

Kadınlar yaşamın her alanına gerektiği kadar katılıp sorumluluk almadan, bir ülkenin refaha huzura kavuşması mümkün olmayacaktır. Bilinçli, güçlü, ayakları üzerinde duran, üreten kadın sağlıklı çocuklar, nesiller yetiştirir. Bir kadının devlet memuru olmadan her şeyi devletten beklemeden neler yapabileceğini bizzat yaşadım. Bu tecrübelerimi onlarla paylaşarak güçlerinin farkına varmalarını ve güçlerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak istiyorum. Ülkenin kanayan yarası çocuk ve kadın istismarını önlemek için onlara yol göstermek, destek olmak istiyorum

Yandaş değilseniz sizi ‘haksızlık bataklığında’ boğmak istiyorlar. Bu anlamda Siirt ile Ankara’nın hiçbir farkı olmadığı gibi haksızlığa karşı durmak istiyorsanız da yine Ankara ile Siirt’in farkı olmadığına inanıyorum.

İnsan hakları hiçbir partinin tekelinde değildir ve olmamalıdır. Bu bağlamda ne söylediğin değil ne yaptığın önemlidir. İnsan hakları olarak bugüne kadar vaadedilen ve yapılanlar Siirt’lileri tatmin etti ise söylenecek fazla bir şey olamaz.

Bugüne kadar seçim vaatleri ertesi seçime kadar unutuldu, sürekli mazeretlerin arkasına sığınıldı. ‘Millet Meclis’inde Siirt’in sesi olmak’ için Siirt’li vatandaşlarımın oylarını istiyorum dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.