REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KAHT-I RİCAL (ADAM KITLIĞI)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KAHT-I RİCAL (ADAM KITLIĞI)
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
8 views
06 Ekim 2018 - 13:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu ülkede gerçekten KAHT-I RİCAL var. Bu eski deyimi öz Türkçeye (ADAM KITLIĞI) da olarak çevirebiliriz. Analar nedense artık adam gibi adam doğurmuyorlar. Gerçek anlamda lider bulmak ise hiç mümkün değil, gibi. Analar artık pek liderler doğurmuyorlar. İşin doğrusu, gerçek liderlere de öyle sık rastlanmıyor. 95 yıllık Cumhuriyet tarihimizde LİDER OLARAK benimsenen isimleri bir araştıralım. Lider dedikse, öyle lâlettayin liderler değil! Lider odur ki, “öl” dediğin zaman, tereddüt etmeden ölenler olacak. “öldür” dediği zaman, öldürmekten gözünü kırpmayan sevdalıları bulunacak.

Şüphesiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK böyle bir liderdi. “Öl” dediği zaman ölecek, “öldür” dediği zaman gözünü kırpmadan öldürecek sevdalıları vardı. Hakkını inkâr etmemek lâzım. Türkiye Cumhuriyetinin ikinci Cumhurbaşkanı İSMET İNÖNÜ de bu liderlerden biriydi.

Bakın, çok sevilmesine karşılık ADNAN MENDERES için “gerçek bir lider” deyimini kullanamayız. MENDERES, gerçek lider olsaydı, darağacına çekildiği zaman, millet isyan eder, Türkiye, kan gölüne dönerdi. Amma, Menderes’in darağacına çekilişini üzüntüyle de olsa millet kuzu-kuzu seyretmekle yetindi.

Eski Başbakanlardan Merhum BÜLENT ECEVİT (KARAOĞLAN OLARAK ÜNLENDİĞİ DÖNEMDE) ile MHP Eski Genel Başkanlarından ALPARSLAN TÜRKEŞ de, liderdiler. Çünkü “Öl” dese ölecek, “öldür” dese öldürecek fanatikleri vardı. SÜLEYMAN DEMİREL ise Menderes gibiydi. Sevenleri olmakla birlikte, sevgileri sınırlıydı. “öl” dese ölecek, “öldür” dese öldürecek sevdalıları olsaydı. 7 defa gidip gelmezdi. İhtilâllerde, darbelerde, muhtıralarda ŞAPKASINI ALIP, KAÇMAK ZORUNDA kalmazdı.

Günümüzün mevcut liderlerinin de tahlilini yaparsak, doğrusunu isterseniz, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dışında lider yok. Diğer liderlerin sevenleri olmakla birlikte, sınırlı bir sevgidir.  Şakşakçılarına bakmayın, hiç birinin “öl” dedikleri zaman ölecek, “öldür” dedikleri zaman öldürecek kadar fanatikleri bulunmuyor!

Mevcut siyasi partilere bakın ve karar verin. Aralarında hiç “öl” deyince uğrunda ölünecek, “öldür” deyince emriyle adam öldürülecek bir lider var mı…

İşin gerçeği şu ki, terör örgütü lideri olsa ve cezaevinde yatmakta bulunsa dahi Abdullah Öcalan’ın da (APO) “ÖL” dese ölecek, “ÖLDÜR” dese öldürecek FANATİKLERİ çok. Böyle olmasaydı, İmralı misafirhanesinden, örgütünü hala yönetebilir miydi!

İşin doğrusu şu ki, AKP 16 yıldır iktidarda olmasını sadece ve sadece Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a borçludur. Erdoğan’ı alırsanız, AKP diye bir parti kalmaz! Muhalefet partilerinin başarısız olmasının sebebi de, gerçek anlamda lider sıkıntısı çekmelerindendir.

TAŞLAMALAR

DEVLETİN MALI DENİZ

DOMUZ İMİŞ YEMEYEN

DOMUZ OĞLU DOMUZDUR

DEVLET MALINI YİYEN

 

HEP VURGUN HEP TALAN VAR

DENİZ DEĞİL, OKYANUS

SAKIN FAZLA KONUŞMA

AKILLI OL SEN DE SUS

 

KİM NE EKERSE ONU

BİÇECEKTİR DİYORLAR

AHRETE KALACAKTIR

BU GİDİŞLE HESAPLAR

 

“DOYUNCA, TIKSIRINCA,

PATLAYINCAYA KADAR”

YİYİN DURMAYIN YİYİN

KANLI LOKMALAR BUNLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.