REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KAHVALTIDA BULUŞALIM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KAHVALTIDA BULUŞALIM
7-Aydın SEVİNÇ( davutagah@gmail.com )
20 views
10 Eylül 2020 - 10:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahvaltıda buluşmak ya da birini kahvaltıya çağırmak veya birine kahvaltıya gitmek son derece güzel, çünkü kahvaltı günün başlangıcı açısından son derece faydalı ve kahvaltı menüsü güzelse eğer, gerçekten çok muazzam ve faydalı bir gün başlangıcıdır..

Peki herkesle kahvaltı eder misiniz? Elbette hayır dediğinizi duyar gibiyim.. Ben de öyle düşünmüştüm, üstelik kahvaltıya gidilen bir evde, muhakkak bir tanışıklık olması yahut bir ahbaplık gerekir diye düşünenlerdenim.. İyi de kardeşim nerden çıktı bu kahvaltı yazısı derseniz, vallahi benden çıkmadı.. Hapiste olan ve terörle yargılanan Demirtaş, Meral hanıma haber göndermiş, bizim hanım ve bir kaç partili hanımla birlikte size kahvaltıya gelmek istiyorlar ne dersiniz diye.. Meral hanımda cevabında Doğu ve Güneydoğu’da olan aşiret kanunları gereği kanlım bile olsa evimize geleni buyur ederiz diye buyurmuşlar.. Maşallah ne incelik, üstelik büyük bir memnuniyetle ve yöreye özgü bir söylemle başım-gözüm üzerine der gibi.. Buraya kadar her şey normal gibi görünse de bazı tuhaf durumlar seziyorum, yine bir takım akıl oyunları ve ağabeydik-gubidik senaryolar yazılıyor..Demirtaş’ı yine masum ve mazlum durumuna koyup geçen seçimlerde elinde bağlamasıyla kanallarda boy göstererek ve mutlu aile babası pozlarıyla Türkiye partisiymiş gibi gösterilip, masum insanların oyuna talip olup ve daha sonra 6-7 Ekim’de hendeklerde sözüm ona başkaldıran ve kendi düşüncesindeki insanları sokağa dökerek birçok insanın ölmesine sebep olan ve ülkenin içinde karışıklık çıkarıp kardeş kavgası çıkartmak isteyen insanlara bir şans daha mı vermeyi düşünüyorsunuz.. Ya da Amerika’daki yeni seçilecek sizlere Türkiye’deki dostlarım diyen Joe Biden’in direktiflerini mi uygulamaya koyuyorsunuz, tek umut siz mi kaldınız, nasıl olsa CHP var ve yüzde 25 kemik bir oya sahip, ne uzar ne de kısalır..

Üstelik hayatlarından çok memnunlar, iktidar olup hükümet olma gibi bir dertleri yok ne başındakilerin ne de seçmenin.. Eğer böyle olmasaydı çıktığı her seçimi kaybeden ve partinin içini allak-bullak ederek neredeyse bölünmesine yol açacak liderlerini desteklemeye devam etmezlerdi.. Her neyse, kendi iç işleri, yalnız memleket meselesi hepimizin davası ve bu davada ben şahsen terörle anılan ve dağdaki teröristi destekleyip PKK sizi tükürüğüyle boğar diyen bir zatı ülkemin idaresinin hiç bir zerresinde istemem.. Tıpkı sizin İçişleri Bakanlığınız dönemindeki Asena ablamız olarak ve rozetleri takarken namus sözü verip ben sağ oldukça hiç bir PKK’lıyı bu ülkede istemiyorum ve daha ağır sözleri buradan yazmak istemiyorum.. Şimdi ne oldu, yoksa HDP’nin ve onların akıl hocalarının Cumhurbaşkanı adayı siz misiniz? Elbette normal bir durum, bir parti başkanı olarak Cumhurbaşkanı adayı olmak yakışır, normali de bu zaten.. Aday olamayan liderler düşünsün o ayrı mevzu, benim gibi düşünen insanlar adına soruyorum HDP’nin adayı iseniz, ilk önce bunu tabana nasıl anlatırsınız? Diyelim ki seçildiniz yardımcı olarak Demirtaş sizin yanınızda mı olacak? Buradan net olarak soruyorum.. İnşallah bir açıklama yapar ve kamuoyunu bilgilendirirsiniz diye bekliyor olacağım.. Elbette istediğiniz partiyle ittifak yapabilirsiniz bu gayet doğal, HDP ve CHP bizim partilerimiz, üzüldüğüm nokta HDP’nin içinde bir türlü temizlenmeyen, eli kanlı teröristleri destekleyen bir kesim de olsa, onlarla bir arada olabilecek misiniz ya da başka bir deyişle hiç bir zaman gerçekten Kürt kardeşlerimizin bir yarasına merhem olmayıp, sadece bölücülük yapmak isteyen bu belli olan kesimin isteği doğrultusunda ve onların akıl hocalarının kurmuş oldukları bu yeni oyunun bir parçası mı olacaksınız? Bunu hep birlikte göreceğiz…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.