Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

“Kalbimiz Gazze” Temalı 6. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali, Ödül Töreniyle Sona Erdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği ‘Kalbimiz Gazze’ temalı 6. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali, ödül ve kapanış töreniyle sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Valilik himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Siirt Belediyesi ve Siirt Üniversitesinin destekleriyle düzenlenen festivalin kapanış töreni, ilimiz Kurtalan ilçesinde Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda düzenlendi.

Kapanış törenine, Siirt Valisi Dr.Kemal Kızılkaya, AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, Kurtalan Kaymakamı Samet Serin, festivalin onursal başkanı Prof.Dr.Yasin Aktay, Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nihat Şındak, Siirt Ticaret ve Sanayi Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu, yönetmen Ahmet Bikiç, ve film yönetmenleri ile öğrenciler katıldı.

Prof.Dr.Yasin Aktay’ın onursal başkanı olduğu, direktörlüğünü ise akademisyen ve yönetmen Ahmet Bikiç’in yaptığı ‘6.Siirt Kısa Film Festivali’ne 45 yabancı ülkeden toplam 298 kısa metrajlı film katıldı.   Yapılan değerlendirmeler sonucunda 1’incilik ödülü Karatavuk  filmi ile Yönetmen Zeynep İncetekin, 2’ncilik ödülü Gelenek filmi ile yönetmen Ali Rıza Bayazıt, 3’üncülük ödülünü ise Night Of The Universe kısa filmi ile İranlı yönetmen Ramin Farzaneh, Parisa Sedaeiazar aldı. Festival ödül takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sonra erdi.