Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

KALICI YATIRIM ÇEKMEK ŞART

 Gayrimenkul ve bireysel emeklilik yoluyla elde edilecek döviz karşılığında yabancı uyruklulara vatandaşlık verilmesi, Türkiye’nin döviz ihtiyacını karşılamaz.. Bu ihtiyacı ancak kalıcı yatırımlarla karşılayabilirsiniz.

Yeni kriterlere göre taşınmaz alımı yöntemiyle vatandaşlık kazanma sınırı 400 bin dolar olarak belirlenmişti.. Ayrıca bireysel emeklilik sistemine 500 bin dolar yatıran ve 3 yıl sistemde kalanlar da vatandaşlığa hak kazanacaklar ki, bu yöntemler ülkemizin döviz ihtiyacını asla karşılayamaz.

Döviz ihtiyacını karşılamanın tek yolu kalıcı ve doğrudan yatırımları ülkemize çekmektir.. Ülkeye fabrika ve tesis yatırımı çekemezseniz, kendi yatırımcımızın kaçmasına sebep olursanız, vatandaşlık ve bireysel emeklilik yoluyla döviz bulmak için çabalar durursunuz.. Ne yazık ki paramızın değerini yerle bir ettiler ve vahim yanlışlarda ısrar ederek paramızın, pasaportumuzun, vatandaşlığımızın da değerini iyice düşürdüler.

Kur korumalı mevduatlardan ve ihracatçıların zorunlu devirlerinden alınan dövizler arka kapıdan satıldı.. Milletimiz 128 milyar dolar meselesinin cevabını henüz alabilmiş değil ve üstelik 17 Aralık 2021’den bu yana yaklaşık 30-40 milyar dolar daha arka kapıdan satılmıştır.. Peki, Merkez Bankası’nın döviz rezervinde bir iyileşme var mı, o da yok.. Sisteme döviz girmiyor ve hatta sistemden döviz çıkıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER