REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KALPTEN SEVMEK…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KALPTEN SEVMEK…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
129 views
10 Kasım 2017 - 13:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sevgi ve bağlılık anlamına gelen sevmek; sevdiğiyle sevdiğini paylaşmak, sevdiğine kalbinde yer vermek güzelliğidir ve bugün en saygın devlet adamlarından biri olan yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. Yılında anarken, kendisine duyulan sevgi seline bir kere daha şahit olduk ve gururlandık.

Sevginin kalpte yaşanması önemlidir ve bu konuda bir hemşerimin yaşandığını dile getirdiği anlatısını aktararak, kalpte taşınmayan bir sevginin anlam taşımadığı gerçeğini siz değerli okurlarımın takdirlerine sunmak isterim. “Kardeşinin çocuklarına ziyafet veren aile büyüğü, yemek yenirken çocuklardan birinin amca seni çok seviyorum ifadesine sessiz kalan amcası aynı şahsın iki kez daha seni çok seviyorum demesi üzerine, vallahi sevmiyorsun, çünkü kalbim seni sevmiyor ve kalp kalbe karşıdır diyerek kendisini bozar…”

Bizleri bağımsızlığımıza kavuşturarak, insanın kendi kendini yönetmesini öngören bir yönetim tarzına kavuşturan yüce önderimizin sevgisini kalplerine perçinleştirmiş olan vatandaşlarımız, aradan 89 yıl geçmesine rağmen, bu sevgiden kopmamış ve kimi zaman yüce öndere yapılan hakaretlere tepki göstermiştir. Bugün, ülke genelinde düzenlenen etkinlikler, geçen yıllara nazaran çok daha büyük bir kalabalığı kucaklamıştı ve Siirt’imizin yanı sıra diğer illerimizdeki etkinlikleri yansıtan görüntüleri TV kanallarından izlerken,  büyük asker, dahi devlet adamı ulu önderimize duyulan sevginin çok daha büyük boyutlara ulaştığını ve demek ki, kimilerinin etkisi altında kaldıkları için önderimize kimi zaman hakaret etmek isteyenlerin bile, gafletlerinin farkına vardıklarını düşünmeden edemedim.

Her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş olan cennet bir vatana sayelerinde sahip olduğumuz büyüklerimizi ebediyete kadar kalplerimizde taşıyarak onlara büyük sevgi duymayı sürdürmek, bizler için bir görevdir. Mustafa Kemal Atatürk ile, silah arkadaşları ve kendileriyle birlikte İstiklal mücadelesini veren tüm ecdatlarımıza minnettarız, sevgi doluyuz ve bu sevgi Türkiye Cumhuriyeti var oldukça kalplerimizden asla silinmeyecektir. Aziz Ata’mızın bu yılki anma etkinliklerine olan katılımın büyük boyutlara ulaşmasından derin memnuniyet duyduğumu belirtirken, etkinliklere katılan her bireyimizin sergilediği sevginin, kalpten bir sevgi olmasını temenni etmeden de geçmeyeceğim.

Yüce önderimize bir kere daha yüce Allahtan rahmetler diliyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.