Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

KATLİAM GİBİ TRAFİK KAZALARI VE CENGİZ HOLDİNG!!!

Geçtiğimiz hafta sonunda maalesef ülkemizde  katliam gibi trafik kazaları yaşandı! Mardin’in Derik ilçesinde ve Gaziantep’teki katliam gibi kazalarda toplam 35 vatandaşımız hayatlarını kaybederlerken, yine her iki kazada toplam 70 kadar da ağır ve hafif şekilde yaralı vatandaşlarımız var. Gaziantep’teki kazada 15 kişi yaşamını yitirirken Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen kazada ise 20 kişi can verdi.

Gaziantep-Nizip otoyolunda meydana gelen 15 kişinin hayatını kaybettiği 31 kişinin de yaralandığı kazadan sonra, Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen zincirleme kazada ise açık bir ihmal olduğu muhakkak! Bir kaza olmuş, kaza ile ilgili çalışmalar sürdürülürken, hiçbir tedbir alınmamış, ekiplerin çalışmasının sürdüğü sırada gübre yüklü bir başka tır, hızla kalabalığın arasına dalmış! Kaza yerinde bulunanlar panik ve korku içinde kaçmaya çalışırlarken, tır bir apartmana çarparak durabilmiş. Can pazarının yaşandığı kazada 1’i polis ve aralarında çocukların bulunduğu 20 kişi hayatlarını kaybetmiş!

Bu arada Mardin’de 20 kişinin ölümüne neden olan tırların Cengiz Holding’e ait olduğu iddiası gündeme oturdu.

Mardin’in Derik ilçesinde gerçekleşen ve 20 kişinin öldüğü kazayla ilgili konuşan HDP Sözcüsü Ebru Günay,  ihmaller zincirinden bahsederek özellikle yolun durumuna dikkatleri çekti. Günay, kaza yapan tırların Cengiz Holding’e ait olduğunu iddia ederken, tırların sıklıkla geçtiği tek şeride düşürülmüş yolda uzun zamandır tedbir alınmadığını söyleyerek açıklamalarına şöyle devam etti:

“Yaşamını yitirenlerin ailelerine buradan baş sağlığı yaralılara acil şifalar diliyorum. Şunu biliyoruz hem Mardin hem Kızıltepe Hastanesi’nde yaralı sayısı fazla. Bu bir felaket, felakette ihmaller zinciri söz konusu. Uzun süredir tek şeride düşürülen bir ana cadde, tırların geçtiği bir ana cadde. İlk tırın freni patladığı için kaza gerçekleşiyor. İnsanlar gidiyor tedbir alınmıyor, yarım saat sonra ikinci tır geliyor toplanmış olan kalabalığın içine dalarak bir faciaya neden oluyor. Şunu biliyoruz; tırlar Cengiz Holding’in tırları. Gerekli tonaj kontrollerinin ve bakımlarının yapılmadığı aslında o tırların sürekli ölüm saçtıklarını herkes biliyor. Sanırım tırlardan birinin taşıdığı şey gübre. Dağılan yükler başka bir kazaya sebebiyet vermiş. Ailelerle birlikte savcıların gelip otopsi yapmasını bekliyoruz. Derik hastanesi bile bu kazadakilere yardım edebilecek alt yapıya sahip değil. Şu an zaten yaralıları başka hastanelere sevk ettiler.”

Cengiz Holding ise söz konusu iddialarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada: “Ülkemizi yasa boğan bu acı haberin ardından bir siyasi partinin üyesi tarafından yapılan açıklamada, kazaya neden olan araçların, Cengiz Holding’e ait olduğu iddia edilmiştir. Söz konusu araçların Cengiz Holding ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

Kazaya karışan araçlar, Mardin’deki gübre fabrikamızdan satın alınan ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen tırlardır. Nakliyecinin temini ve tüm nakliye işlemleri, alıcının sorumluluğunda yapılmıştır.

Dolayısıyla bu araçlar bize ait olmadığı gibi, araçların bakım sorumluluğu da bu sürece dahil olan taraflara aittir” diyerek kendisini savunmakta.

Görüldüğü gibi, Cengiz Holding sorumluluktan kurtulmanın yolunu, araçların kendisine ait olmadığını belirtmekte bulmuş. Araçlar kendisine ait değil ama, YÜK CENGİZ HOLDİNGİN YÜKÜ…

Bakalım, yapılacak soruşturmalar sonucunda Cengiz Holding’in AKLANMASI için nasıl bir yol izlenecek…

BEŞLİ ÇETE!!!

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen ve 20 vatandaşın ölümleriyle sonuçlanan katliam gibi kaza ile ilgili CENGİZ HOLDİNG’İN adı gündeme gelmişken, anımsatalım, bilindiği gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık-sık “BEŞLİ ÇETE” deyimini kullandığı bilinen gerçeklerdendir. Merak ettik, BU BEŞLİ ÇETE’NİN KİMLER OLDUKLARINI, GOOGLE AMCAYA SORDUK. CEVAP OLARAK CENGİZ, LİMAK, KALYON, KOLİN VE MAKYOL ŞİRKETLERİNİN ADLARINI VERDİ. 

Yine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarında öğreniyoruz ki, AKP’nin 20 yıllık iktidarı süresince kamu ihaleleri alarak kamu-özel sektör işbirlikleri (KÖİ) çerçevesinde yapılan projeleri yürüten ve dünyada en fazla devlet ihalesi alan 10 şirket arasında da bu beş büyük şirket var. Kılıçdaroğlu, haksız kazanç elde ettikleri iddiasında bulunduğu ve  BEŞLİ ÇETE olarak nitelendirdiği şirketlerin yatırımlarını iktidara geldiklerinde kamulaştıracaklarını da açıklamış bulunmakta. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerindeki konuşmasında Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Holding, Kolin Holding ve Makyol Holding için “Beşli çete” deyimini kullanırken, bu şirketlerin usulsüz bir şekilde “Devletten En Çok İhale Alan Firmalar olduklarını” da iddia etmekte!

 Yine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun iddialarına göre son 20 yıl zarfında:

KOLİN HOLDİNG yedi kamu ihalesi aldı. İhale bedelleri toplamı 10 milyar 264 milyon Türk Lirası.

CENGİZ HOLDİNG 12 kamu ihalesi aldı. İhale bedelleri toplamı 7 milyar 98 milyon Türk Lirası.

KALYON HOLDİNG sekiz kamu ihalesi aldı. İhale bedelleri toplamı 4 milyar 448 milyon 292 bin Türk Lirası. MAKYOL HOLDİNG 11 kamu ihalesi aldı. İhale bedelleri toplamı 3 milyar 877 milyon 846 bin Türk Lirası.

LİMAK HOLDİNG üç kamu ihalesi aldı. İhale bedelleri toplamı 2 milyar 108 milyon 356 bin Türk Lirası.

Söz konusu ihaleler içinde köprüler, otoyollar, havalimanı, tünel ve şehir hastaneleri ihaleleri bulunuyor. Osmangazi Köprüsü, Üçüncü Havalimanı, Avrasya Tüneli ve Üçüncü Köprü, en çok dikkat çeken projeler arasında.

Bu BEŞ KARDEŞLER, ihaleleri ayrı ayrı kotardıkları gibi, bazı ihaleleri ortaklaşa aldıkları da oluyor. Tabii, BU BEŞ KARDEŞ ŞİRKETİN bunca ihale almalarını kotaran hariçten ortakları var mı, yok mu, onu bilemeyiz!

TAŞLAMA

HER BİR TAŞIN ALTINDAN

BEŞLİ ÇETE ÇIKMADA

TRAFİKTE, AĞAÇ VE

DOĞA KATLİAMINDA

BORULARI ÖTÜYOR

KOLAY DEĞİL SUSTURMAK

PARA-PARA VE PARA

GERÇEK GÜÇTÜR BUNA BAK

İHALELER ONLARA

YOL, HASTANE, KÖPRÜ HEP

UHDESİNDE ONLARIN

NE OLA BUNRA SEBEP

ALTINCI ORTAKLARI

KİM OLA Kİ ACABA

BUNCA AVANTALARI

SAĞLAYAN KİM ONLARA

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER