REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

KATLİAM!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KATLİAM!..
7-Aydın SEVİNÇ( davutagah@gmail.com )
17 views
05 Ağustos 2020 - 10:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya yanıyor ve bunu  yapan sözde insanoğlu.. Ne acayiptir ki, herkesin gözü önünde cereyan eden bu olaylara sadece küçük bir tepki veriliyor ve ardından yine unutuluyor veyahut gündeme getirilen başka bir aksiyonla hedef değiştiriliyor.. Bugün Lübnan yarın neresi? Cezayir mi? Tunus mu? Ürdün mü? Bahreyn mi? veyahut hangi Müslüman ülkeler.. Son 25 yılda savaşlarda ve terör saldırılarında kaç Müslüman’ın öldürüldüğü hakkında bir bilgimiz var mı? Durun hafızanızı zorlamayın ben yazayım.. Uzmanlar bu rakamın 13 ila 15 milyon arasında olduğunu belirtiyorlar.. Suçları sadece Müslüman olmak mI bu insanların? Evet.. büyük bir taarruz başlatıldı ve gelinen noktada artık alenen bir İslam düşmanlığı baş gösterdi.. Nerede Dünya Devletleri? neredeler ve neden kimsenin sesi çıkmıyor.. Amerika’da  veyahut Avrupa’da 3 insan saldırıya uğradığında bütün Batı medyası ayaklanır ve islamofobi diye ürettikleri haksız bir söylemle dünyayı ayağa kaldırıyorlar.. Bir milyar beş yüz milyon Müslüman alemi de oturup olacakları seyrediyor ve kader diyerek Allah’tan geldi diye boyun eğiyorlar.. Hayır bu kader değil, terörizmdir hem de en alasından.. Öyle bir bela ki, burnumuzun ucunda ve biz de çok içindeyiz, hemen yanı başımızda parçalanmış Irak ve Suriye.. İran zaten ne yapacağı ve ne olacağı belli olmayan bir ülke..Libya ve Cezayir ateşler içerisinde.. Afganistan varla yok gibi.. Pakistan sürekli Hinduların tehdidi altında ve çok yakın zamanda Azerbeycan’a karşı işlenen fiili saldırı, Türk Ordusu olmasa orayı da karıştıracaklar.. Şükürler olsun ki, biz buradayız, öte yandan Doğu Türkistan’da katledilen Müslümanlar ve bunlara benzer birçok örnek daha.. Tabii bu arada Batı’nın ve Amerika’nın uşaklığını yapan sözde Müslüman petrol zengini hainler, tüm bunlarla birlikte hareket eden bir de bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefesinde olup, etliye sütlüye karışmayan sözüm ona Müslümanlarda var.. Öyle azımsanacak kadar da değiller ama, unuttukları bir şey var.. Yılan her zaman zehirlidir ve çok sinsidir, ne zaman sokacağını kestiremezsiniz ve bizim dilimizde güzel bir söz vardır.. “yılanın başı küçükken ezilir.”

Bütün bu gelişmeler gösteriyor ki, Allah muhafaza ama hiç de hayra alamet değil, bir gün bu devran dönecek ve insanlar, özellikle Batıdaki yüzyıllardır Kızılderililerden ve Afrikalı kölelerle birlikte tüm asimile edilmiş horlanmış ve ezilmiş Müslümanların hesabı sorulacaktır.. Nasıl mı? Unutmayalım Allah var ve onun hesabı hiç şaşmaz..

Bütün bu gelişmeler gösteriyor ki, dünya haritası yeniden şekillendirilmek isteniyor ve de özellikle Müslüman coğrafyasındaki harita çok daha küçültülmek isteniyor.. Daha önce yaptıkları gibi.. 5 milyon metrekareden yedi yüz seksen bine düşürülmedik mi? Yine bunu yapıp tüm dünyadaki Müslümanları böl, parçala, yönet sistemiyle ele geçirmeye çalışıyorlar.. Müslüman alemi böyle sessiz kaldığı müddetçe maalesef durum ve gidişat bunu gösteriyor ki bir tek bunu engelleyebileceksek biz engelleriz ama, biz önce birlik olmayı becerebilirsek..

Dünyadaki emperyalist düşüncedeki milletlerde bunun farkında olduğu için bizi de kardeş kavgasına düşürüp bölmeye çalışıyorlar.. Hesapları bu.. İnanıyorum ve ümit ediyorum ki, bu düşüncelerini bir an evvel değiştirip hangi din mensubu olursa olsun herkesin yaşam hakkının olduğu bir dünyada birlikte yaşayabiliriz.. Unutmayalım ki herkesin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır..Küçücük bir mikropla dünyayı  dize getiren Allah’ın sabrı büyüktür ve ona emanet olmamız dileklerimle…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.