Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Kepçe Operatörü Çocukların Talebini Geri Çevirmedi (VİDEOLU HABER)

İlimiz Şirvan ilçesine bağlı Cevizlik Köyünde yağan aşırı karı fırsat bilen çocuklar kızakla kaymak için sokağa akın ettiler. Çocukların kaydığı yolu temizlemek isteyen Siirt İl Özel İdaresine ait kepçe operatörünün önünü keserek, yolu temizlememesini istediler. Bu talebe kepçe operatörü duyarsız kalmadı ve çocukların kızakla kaydığı bölgeyi temizlemedi.

İlimiz Şirvan ilçesine bağlı

İlimiz Şirvan ilçesi köylerinde 3 gündür etkili olan kar yağışı köyleri etkisi altına aldı. Siirt Valiliği, Siirt İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, köy yollarının ulaşıma kapanmaması için 24 saat boyunca çalışmalarını yürütüyor. Ağır iş makinaları ve kar küreme çalışmalarını sürdüren Siirt İl Özel İdaresi karla mücadele operatörü ile çocuklar arasındaki diyalog ise içleri ısıttı.
Çocukların kaydıkları ve oyun oynadıkları alanla ilgili şikâyet üzerine Siirt Valiliği talimatı doğrultusunda, Siirt İl Özel İdaresine ait kar kürüme aracı bölgeye sevk edildi. Kızakla kaydıkları yolu temizlemek isteyen iş makinesi operatörünü durduran çocuklar, yolun temizlenmemesini istedi. Bunun üzerine kepçe operatörü, çocukların bu talebine duyarsız kalmayarak, oyun oynadıkları alanı kısa süreliğine izin verdikten sonra köy yolunu ulaşıma açtı.